Druhá část sanace Barevné skály u Českého Krumlova končí. Specializovaná firma odstranila nebezpečnou horninu. Vedení Ústeckého kraje opět jednalo se zástupci společnosti BusLine. Podle představitelů úřadu řešení autobusové krize našli, musí s ním ale ještě seznámit radu kraje.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Provozovatelé koupališť i bazénu hlásí ztráty - může za to počasí

Lidé vyhledávají místo venkovních koupališť kryté bazény.

Kvalita vody v grafickém přehledu

Na většině sledovaných míst v Česku voda ke koupání zatím vyhovuje. Jsou pochopitelně ale i místa, kterým by se měli plavci vyhnout. Hygienici data upřesňují každý týden.

Ultrazvukem proti sinicím

Velký rybník je jedna z nejoblíbenější rekreačních oblastí na Karlovarsku. Posledních deset let ale bojuje s množstvím sinic. Radní z nedalekého Hroznětína tak proti nim letos začali jako první na velké vodní ploše testovat sonary, které pod vodou vysílaj

Názor odborníka na sinice

Co říká na metodu likvidace sinic pomocí ultrazvuku hydrobiolog Jindřich Duras? Zeptali jsme se v rámci dnešního speciálního vysílání na ČT24.

Kdo bude lídrem kandidátky hnutí ANO v Praze?

Poslanec a pražský radní za hnutí ANO - Patrik Nacher - zřejmě nakonec nebude lídrem kandidátky v podzimních komunálních volbách.

Plameny nad továrním komínem

Lidé z Častolovic čekají na vysvětlení jarního požáru v továrně na stavební izolace Isover.

Posun v autobusové krizi bude znám příští týden

Vedení Ústeckého kraje dnes opět jednalo se zástupci společnosti BusLine. Ta zajišťuje dopravu na 75% linek v kraji. Podle představitelů úřadu řešení autobusové krize našli, musí s ním ale ještě seznámit radu kraje. Jeho přesnou podobu tak úřad zveřejní a

Muniční sklady v Květné se vyklízí

Z muničního skladu v Květné na Svitavsku se dva roky po termínu vyskladnění odváží poslední munice, která tam byla uskladněná po výbuších ve Vrběticích. Sklady měly být přitom prázdné už v červenci 2016.

Doprava a zdržení směrem do Rakouska

Situaci v místě oprav u Dolního Dvořiště sledoval redaktor Zdeněk Mlnařík.

Práce na Barevné skále pomalu končí

Druhá část sanace zvětralé Barevné skály u Českého Krumlova končí. Specializovaná firma odstranila část masivu, u kterého hrozilo, že se zřítí.

V Prackovických tunelech se neměří

Rychlost by tu měly měřit automatické systémy, ty jsou ale neaktivní - pokuty totiž nikdo nevybírá. A to kvůli sporu Ústeckého magistrátu a dopravní policie.

Liberecký kraj uzavře licenční smlouvu na vyobrazení Ještědu.

Autorská práva náleží rodině po autorovi Ještědu, architektu Karlu Hubáčkovi. Aby mohl kraj Ještěd používat ve svých propagačních materiálech, musí mít zaplacenou licenci.

Nový přívoz v pražské Troji

Nová a větší loď bude vozit lidi mezi Císařským ostrovem a Trojou v Praze. Její stavba vyjde město na tři a půl milionu korun.

Spor o Vilu Fiala

Rok a půl usilovali aktivisté o záchranu vily Fiala v Blatné. Na chátrající dům v majetku města upozornili ministerstvo kultury, které budovu nakonec prohlásilo za kulturní památku. Proti tomu ale město podalo rozklad. O památkovou ochranu budovy nestojí

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD