Nová a větší loď bude vozit lidi mezi Císařským ostrovem a Trojou v Praze. Její stavba vyjde město na tři a půl milionu korun. Na vodu by měla být spuštěna 23. července. Přestavba Bertiných lázní v Třeboni se odkládá. Město sice schválilo rozpočet na akci ve výši 170 milionů korun, stavební firmy ale neměly o zakázku zájem.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Modernizace D1 má skluz. ŘSD mluví o pokutách i vyhazovu

Konzorcium tří firem opravuje navíc nejdelší 14 km úsek dálnice.

Kritika omezení pro cyklisty

Ohyzdné čáry - tak podle pražské primátorky vypadá nové značení omezující pohyb cyklistů v centru hlavního města. To nechala nainstalovat Praha 1.

Kontrola sociálních zařízení

Čtyři středočeská sociální zařízení měla uzavřené smlouvy za 5 milionů korun s firmami, o které se zajímá policie kvůli kauze stíhaného podnikatele Tomáše Horáčka.

Holandsko v Broumovském výběžku

Manželé Heerkensovi provozují v Božanově kemp. Hlavně pro své krajany. V ČR se usadili natrvalo.

Borůvkový zákaz v Krkonoších nebude

Tradiční zákaz vstupu do lesů kvůli sběru borůvek totiž tento rok správci národního parku nevyhlásí. V minulých letech platil od konce července do poloviny září.

Doly vačíslily škody po demonstrantech

Na sedm set tisíc vyčíslily Severočeské doly škodu, kterou jim zastavením výroby způsobili ekologičtí aktivisté v sobotu 30.června. Společnost ji bude vymáhat.

Opravu lázní v Třeboni odložili

Přestavba Bertiných lázní v Třeboni se odkládá. Město schválilo rozpočet na akci za 170 milionů korun. Stavební firmy, ale neměly o zakázky zájem.

Chybějí stavební materiály

Další problém veřejných zakázek: na trhu je nedostatek stavebního materiálu. Chybějí cihly nebo betonové dílce. Problémy přetrvávají už od podzimu, teď uprostřed sezony se ještě zhoršily.

Spadlý jeřáb skončí ve šrotu

Více než dvouset-tunový železniční jeřáb, který se před dvěma měsíci zřítil z náspu nedaleko Brtníků na Šluknovsku bude rozřezán a z části odvezen do šrotu.

Začala sezona pěstitelského pálení

Letos kvůli bohaté úrodě třešní o několik týdnů dřív. Ovoce, které postupně dozrává, má díky teplému počasí vysoký obsah cukru i výrazné aroma.

Na zámek Bečov se vrací původní předměty

Na bečovský zámek se postupně vrací původní předměty z časů, kdy památku opustili poslední šlechtičtí majitelé. Ti nedávno památkářům poskytli dobové fotografie.

Vypouštění úhořů v Ústeckém kraji

Přes 36 tisíc malých úhořů vysadili členové rybářského svazu Ústeckého kraje do většiny rybářských revírů v regionu. Ryby byly vyloveny u mořských břehů Nizozemka.

Senioři vyrazili na tábor do Harrachova

Tábor pořádá Komunitní středisko Kontakt Liberec ve spolupráci s Frýdlantem a Jabloncem nad Nisou.

K Černému jezeru na Šumavě dnes začal jezdit turistický vláček

Doprava tu byla obnovena po téměř třiceti letech. Na vybraných šumavských trasách dosud jezdili jen kočí s koňským spřežením.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD