Karlovarský kraj přišel o porodnici. Kvůli nízkému počtu porodů byla uzavřena ta v Ostrově. Celý tým převzala sokolovská nemocnice. V jihočeských Lhenicích se učí děti přežití v extrémních situacích. Unikátní příměstský tábor tam pořádají zkušení čeští vojáci a armádní záchranáři.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Zákaz cyklistů v centru Prahy

Cyklisté nesmí v určenou denní dobu do vybraných pěších zón v centru Prahy. Technická správa komunikací postupně rozmisťuje zákazové značky - jejich dodržování začne kontrolovat, až budou kompletní - což by mělo být koncem července.

Živě z protivládní demonstrace na Václavském náměstí

Sněmovna dnes dopoledne zahájila jednání o důvěře pro druhou vládu Andreje Babiše. Jednání Sněmovny provázely od rána protesty a ty pokračují i teď na Václavském náměstí.

Protivládní protesty v Českých Budějovicích

Protestovalo se i v Českých Budějovicích, kde se od čtyř hodin scházeli demonstranti.

Námitky k územnímu plánu Pardubic

Stovky námitek a připomínek k novému územnímu plánu Pardubic obdržel odbor hlavního architekta města. Co lidem vadí? Stěžují si na příliš velký zábor zemědělské půdy i rozšíření průmyslových areálů.

Jak cizinci platí za záchranu

Zapomenuté pojištění, a pak účet i na stovky tisíc korun – i tak může dopadnout zranění v zahraničí. K nejvyšším patří účty za zásah horské služby. Podobně by měli za záchranu platit i cizinci na českých horách. Zhruba pětina z nich se tomu ale snaží vyhn

Úsměvy smutných mužů

Do kin míří nový český film režiséra Dana Svátka natočený podle stejnojmenné předlohy - Úsměvy smutných mužů. Hlavní roli ztvárnil David Švehlík, který se ve filmu potýká se závislostí na alkoholu.

HOST: Jiří Koreš, vedoucí Preventu 99 o alkoholismu

Jiří Koreš z Preventu 99 o alkoholismu v Česku. Jsou filmy o alkoholismu osvětou? Jaké jsou další osvědčené způsoby prevence?

Konec porodnice v Ostrově

Karlovarský kraj přišel o porodnici. Kvůli nízkému počtu porodů byla uzavřena ta v Ostrově. Celý tým převzala sokolovská nemocnice. Proti uzavření protestují někteří obyvatelé Ostrova peticí.

V Pelhřimově se jezdí MHD zadarmo.

V Pelhřimově se jezdí MHD zadarmo - důvodem je rozkopané město. Opozice ale krok radních kritizuje.

Dostavba D11

Na trase z Hradce Králové severně do Předměřic nad Labem ale chybí pravomocné stavební povolení. Běží lhůta pro podání rozkladů k ministrovi, a těch už je 8.

Plastová nástraha na cyklisty v Pardubicích

Pardubickou policii v posledních dnech zaměstnávají neznámí pachatelé, kteří na mostě přes řeku Labe opakovaně natahují potravinou folii. Jeden cyklista už do ní najel a vážně se poranil. Policie teď hledá svědky.

Prohledávání kanálů a stok v Praze kvůli keškám

Pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací prohledali kanály a stoky v hlavním městě. Pátrali po nelegálně umístěných keškách - a našli 12 krabiček. Všechny odstranili a poslali je České asociaci geocachingu.

Kurz přežití pro děti

V jihočeských Lhenicích se učí děti přežití v extrémních situacích. Unikátní příměstský tábor tam pořádají zkušení čeští vojáci a armádní záchranáři. Děti na čerstvém vzduchu učí sebeobranu i zdravotní a brannou výchovu. I přes fyzickou i psychickou nároč

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD