Města na Vysočině zlevňují jízdné v MHD nebo poplatky úplně ruší. V Jihlavě od července mohou lidé od 65 jezdit za celoroční zvýhodněné jízdné 130 korun. V Karlovarském kraji přibývají barevné úseky silnic. Speciální povrch má protismykové vlastnosti. Modrý je tam, kde hrozí námraza, červený zase v nebezpečných úsecích.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Záchranářská ulička nově

Sněmovna schválila nové pravidlo, jak se správně vyhnout sanitkám a hasičům.

Plazma k pokutám kvůli blokování záchranářů

Jaké jsou pokuty za blokování záchranářů v zahraničí a jaké v Česku?

HOST: Václav Kovář o záchranářské uličce

Václav Kovář, krajský koordinátor BESIP o záchranářské uličce. Tuší řidiči v Česku, že takové pravidlo existuje? A dodržují ho?

Aktivisté Greenpeace vs. Chvaletická elektrárna

Aktivisté Greenpeace, kteří předloni v říjnu vyšplhali na chladící věž Chvaletické elektrárny rozporují výši škody, kterou měli elektrárně způsobit. Za poškození už podle svých slov zaplatili více než 400 tisíc korun, elektrárna požaduje milion.

Stavební průzkum mostu Legií

Na pražském mostě Legií odstartoval stavebně historický průzkum, který má do podzimu zhodnotit jeho stav. Na základě výsledků několika sond, které dnes dělníci začali vyvrtávat, se pak v květnu rozhodne, jakým způsobem se most opraví.

Vývoj kolem lávky v Nymburce

Uzavřená lávka v Nymburce by měla jít k zemi v srpnu. Nymburský stavební úřad dnes projednával plán demoličních prací. Jejich dodavatel ale zatím vybraný není, výběrové řízení běží od konce června.

Živý vstup ke vzniku policejní akademie pro středoškoláky

Nová policejní akademie pro středoškoláky.

Zákaz koupání v Pardubickém a Zlínském kraji

V Pardubickém a Zlínském kraji a taky na Vysočině už hygienici na několika místech vyhlásili zákaz koupání. Přestože jsou prázdniny teprve na začátku, přibývá i koupališť, kde je voda označená jako ke koupání nevhodná.

Živý vstup: další omezení provozu na D1

Havárie betonového povrchu omezí provoz na dálnici D1 od dnešní 17 hodiny až do čtvrtečního poledne. Provoz na dálnici D1 ve směru na Prahu u Velkého Meziříčí ((od 143 na 141 km)) bude výrazně omezen.

Vězení nikdo nechce

Co s bývalou věznicí – problém, který už několik let trápí lidi v Žacléři i východočeskou policii. Ta se areál snaží už roky prodat. Zatím poslední šance ale na poslední chvíli ztroskotala. Dokud věznice fungovala, pobývalo v ní až pět set odsouzených.

Fotopast potvrdila výskyt vlků v Lužických horách

Podle záběrů se na území Lužických hor vyskytují minimálně dva jedinci.

Auto pro hospic Vysočina v Novém městě na Moravě zaplatili lidé z darů a zbytek doplatili majitelé místních firem.

Peníze od lidí získal ředitel Hospice petr Hladík tím, že sdílel svoji pouť na Říp na sociálních sítích.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD