Lesníci z Domažlic začali likvidovat polomy po bouřkách. Kroupy a silný vítr zničily v městských lesích asi pět tisíc metrů krychlových dřeva. Sucho jako letos na jaře, zemědělci z Táborska za poslední desítky let nepamatují. Proto okresní agrární komora žádá stát, aby vyslal do regionu speciální komisi k zaevidování škod.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Přívěs se utrhnul

Autobus s koly turistů se za jízdy utrhnul od autobusu. Naštěstí na silnici nikdo jiný nebyl.

Cyklostezka Jaroslava Foglara vzbuzuje emoce. Lidé se podepisují pod petici, kde je už přes tisíc podpisů.

Město Světlá nad Sázavou si ale trvá na svém a i přes nedoporučení Kraje Vysočina chce o stezce jednat dál.

Útok na Heydricha ve filmu

6 let od konce operace Antropoid - 18. června 1942 při boji v kostele sv. Cyrila a Matoděje v pražské Resslově ulici zemřelo sedm parašutistů.

Vzpomínka na parašutisty

Památku výsadkářů si lidé dopoledne připomněli při pietním aktu přímo u kostela v Resslově ulici. V poledne byly na chodníku naproti kostelu odhaleny nové pamětní desky, připomínají místa, kam mrtvé parašutisty položilo gestapo. Vzpomínalo se i v Dejvicíc

Host ve studiu

Útok na Heydricha s plukovníkem Eduardem Stehlíkem.

Odškodnění za sucho

Ministerstvo zemědělství vyčlenilo dvě miliardy korun na odškodnění za sucho v loňském roce. Žádosti ode dneška přijímá Státní zemědělský intervenční fond.

Škody po suchu

Sucho trápí zemědělce taky letos. Na Táborsku větší za poslední desítky let nepamatují.

Škody na třešních po bouřkách

Sadaři v Chelčicích na Strakonicku sčítají škody po bouřce. Kroupy minulý týden poničily víc, než polovinu letošní úrody třešní. Pěstitelé ovoce museli sklizeň odložit. O poškozené plody totiž není zájem.

Kroužkování černých čápů

Začíná sezona kroužkování čápů - a to i vzácných mláďat - třeba čápa černého. Jedno takové mládě se vylíhlo v národním parku České Švýcarsko.

Hraniční kontroly v Rozvadově

Hrozí, že Německo už začátkem července uzavře své hranice - pokud se kancléřka Merkelová a ministr vnitra Seehofer neshodnou na tom, jak řešit uprchlickou krizi.

Vláda na Pardubicku

Končící vláda Andreje Babiše navštívila Pardubický kraj. Designovaný premiér se setkal se starosty, vláda navštívila nemocnici a některé kulturní památky.

Vláda na Pardubicku

Končící vláda Andreje Babiše se na Pardubicku zajímala například i o stavbu dálnice D35 a obchvat Chrudimi.

Spory o provozování azylového domu v Havlíčkově Brodě

Podle oblastní charity město radikálními zásahy rozbíjí velice dobře fungující sociální systém. Hrozí, že se bezdomovci budou potkávat s malými dětmi.

Kostelní Lhota má novou báň kostela

Kostel Nanebevzetí Panny Marie ve středočeské Kostelní Lhotě je zase kompletní. Od března mu chyběl vrchol věže. Nový, pozlacený, dnes nahoru vyzdvihl jeřáb.

Lesníci z Domažlic začali likvidovat polomy po bouřkách

Kroupy a silný vítr zničily v městských lesích asi pět tisíc metrů krychlových dřeva. Ty teď musí odvézt co nejdřív, protože hrozí další rozšíření kůrovce. Řada popadaných stromů je ale v místech, kam se pro ně lesníci dostanou jen s koněm.

Parkovací dům, který vzniká v centru Hradce Králové, bude mít méně míst, než se původně plánovalo a navíc se otevře se zpožděním.

Projekt se totiž musel změnit poté, co archeologové našli základy barokní pevnosti – v rozsahu, který vůbec nepředpokládali.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD