Plán Prahy dostat pod svou kontrolu hospodaření s vodou v hlavním městě: Od společnosti Veolie chce skupovat podíl v Pražských vodovodech a kanalizacích – nejprve půlku akcií, postupně všechny.
Preventivní zavírání dalších a dalších mostů kvůli havarijnímu stavu: Nově ho zjistily kontroly ve východních Čechách – např. hned u 4 mostů v Lázních Bohdaneč.
Do historického centra Českého Krumlova vjezd autem už jen za 100-korunu: Radnice tak chce řidiče odradit a dopravě kolem pěší zóny ulevit.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Pražské kanalizace pod správou města

Praha chce distribuci vody v hlavním městě dostat pod vlastní kontrolu. Proto chce od společnosti Veolia koupit podíl v Pražských vodovodech a kanalizacích.

Živě z jednání zastupitelstva

Celý den ho sleduje naše redaktorka Daniela Tunklová.

Lázně Bohdaneč uzavřely čtyři mosty

Kontroly v Česku odhalují stále více mostů v havarijním stavu. Například Lázně Bohdaneč musely uzavřít hned čtyři mosty.

Problémový dodavatel mléka

Mlékárna Madeta zastavila dodávky mléka od dodavatele z Táborska kvůli špatnému zacházení se zvířaty. Krávy tu několik dní ležely v neodklizeném hnoji, špinavé od kejdy, bez možnosti lehnout si na suché místo. Mléko bylo podle laboratorních testů v pořádk

Krumlov zdražil vjezd do centra

Už ne 20, ale 100 korun zaplatíte od června za jednorázový vjezd autem do historického centra Českého Krumlova: Město tak chce v části s pěší zónou omezit dopravul. Ale některým místním obyvatelům a podnikatelům to vadí.

Demonstrace na podporu ubytoven

Část obyvatel dvou ústeckých ubytoven, společně s aktivisty ze spolku Konexe dnes demonstrovala. Nájemníkům končí 30.června smlouva. Novou už nedostanou. Ubytovny končí. Bydlí v nich 250, převážně sociálně slabých.

Teplá Vltava je opět splavná

Teplá Vltava na Šumavě v jižních Čechách, která ještě včera po bouřkách ohrožovala několik kempů, už je zasee v normálu.

Školní obědy od farmářů

Ve školních jídelnách najdou nově uplatnění i staré recepty babiček - aspoň tedy zatím na Olomoucku a Pardubicku - ve společném projektu těchto krajů, zaměřeném na tradiční regionální receptury.

Na Sokolovsku narazil vlak do stromu

Ve vlaku cestovalo 95 lidí, včetně dvou tříd dětí a handicapovaných seniorů. Nikomu se naštěstí nic nestalo.Podle drážní inspekce většímu neštěstí zabránil strojvedoucí, který dokázal včas zareagovat.

Začíná smetanova Litomyšl

Začíná Smetanova Litomyšl, některá představení už jsou týdny před zahájením vyprodaná.

Kasárna padají, Budějovice nesmí předělat

Opuštěná Žižkova kasárna v Českých Budějovicích dál chátrají - i dva roky poté, co je od armády do svého vlastnictví převzaly město a soud.

Potomek Palackého a Riegra otevře pro veřejnost o prázdninách expozici na zámku v Malči.

Připom,enout má oba významné politiky a spisovatele, kteří byli příbuznými.

Stále více bobrů v Česku

Počty přísně chráněných bobrů evropských se na našem území rychle zvyšují. Žije jich tu odhadem 6 tisíc - šestkrát víc, než před deseti lety.

Dluh za odpad = dražší koupání

Lidé v Bílině, kteří nemají dluh za odpad v loňském roce, zaplatí na městském koupališti jen poloviční vstupné. Od prvního června ho ale město zdražilo na dvojnásobek. Lidé tak platí stejně, jako platili vloni. Radnice tak vytáhla do boje proti dlužníkům.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD