Zchátralý areál bývalé továrny Tesla v Pardubicích by se měl dočkat revitalizace. Město má developera, který chce areál odkoupit a postavit tam byty, obchodní centrum, kanceláře a parkoviště. Do šesti let by mohly v pražském metru vyjet první vlaky bez řidiče. Jako první by měly vyjet na plánované lince metra D.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Poškození památníku v Letech

Neznámí pachatelé poškodili památník v Letech u Písku. Do prostoru pietního místa umístili ceduli s urážlivým nápisem, že je památník věnován posledním pracujícím Romům na území České republiky. Stejný nápis postupně vlepili do textu na všechny místní inf

Otrávení z hradeckého bistra

Našla se totiž ve vzorcích z pacientů hospitalizovaných na infekčním oddělení královéhradecké fakultní nemocnice.

Jeden z postižených otravou jídla je zpět doma

Fakultní nemocnici opustil další z přiotrávených pacientů a hospitalizovaný zůstává tak už jenom jeden člověk.

Kauza pádu mostu ve Vilémově u soudu

Za pád mostu ve Vilémově na Havlíčkobrodsku navrhuje státní zástupkyně trest vězení pro 6 z 10 obžalovaných. Ostatní by mohli odejít s podmínkou nebo zákazem činnosti.

Pohotovost na Frýdlantsku

Liberecký kraj zajistí lékařskou pohotovost pro obyvatele Frýdlantska. Kvůli nedostatku doktorů v tamní nemocnici hrozilo, že ji od 1. července nebude mít kdo sloužit.

Rekordní teploty v květnu

Letošní květen byl v Česku nejteplejší za posledních 244 let - zaznamenalo to pražské Klementinum.

Hygienici zakázali koupání v rybníku Sykovec

Na Vysočině znovu vyrazí kontroloři už v pondělí 11.června.

Doplňující informace ke kvalitě vody

Podle hygieniků by se lidé neměli koupat ani ve Staňkovském rybníku na Jindřichohradecku.

Nečištěný rybník ubírá vodu

arostlá bažina, zdroj zápachu a líheň komárů – to zbylo z kdysi pětihektarového rybníka ve Slepoticích na Pardubicku.

Spor o název KV Areny

Změna názvu karlovarské arény byla hlavním důvodem k odvolání jednatele této multifunkční haly. Rozhodli o tom karlovarští radní.

Parník Vyšehrad

Nejstarší zachovaný český historický parník se jmenuje Vyšehrad a právě teď prochází velkou rekonstrukcí. Během té ho architekti přestaví do jeho původní podoby z roku 1938.

Boj proti obchodnímu centru v Chocni

Petici proti výstavbě nového supermarketu podepisují lidé v Chocni. Stavba by měla vzniknout místo současného parku na úpatí Tocháčkova kopce.

Archiv bezpečnostních složek představil Pražské jaro

U příležitosti Mezinárodního dne archivů si mohli lidé prohlédnout vyšetřovací spisy Státní bezpečnosti, práci restaurátorů a nebo si přečíst manifest 2000 slov.

Veřejné osvětlení v Praze

Po mnoha letech právních tahanic se soukromým dodavatelem - firmou Eltodo, správu veřejného osvětlení v Praze převzala nová městská akciová společnost - Technologie Hlavního města Prahy.

Festival Umění ve městě

Už po jedenácté se na mnoha místech Jihočeského kraje zabydlí na čtyři měsíce sochy a sousoší známých českých i zahraničních tvůrců. Měst, která se do projektu každoročně zapojují, každý rok přibývá.

VOČi na Temelíně

Velký noční hlídač, tedy obrovské mrkající oči, jejichž autorem je umělec Milan Cais, se rozhlížely z chladících věží po okolí Jaderné elektrárny Temelín celé čtyři hodiny, od tři čtvrtě na deset do dvou v noci.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD