Žádná firma se v prvním výběrovém řízení nepřihlásila o stavební práce v prvorepublikové pevnosti Dobrošov na Náchodsku. Je tím ohrožena evropská dotace ve výši 90 milionů korun. ŘSD společně s vedením města Bíliny řešení, jak z města odvést dopravu. Ve hře je teď varianta podtunelování města.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Kontroly byly také na dálnici D11

V prodejnách u benzinových pump podél D11 inspektoři kontrolovali hlavně hračky, které obsahují drobné součásti, jako jsou kartonová pexesa nebo nahřívací plyšáci.

Obžalovaný policista z Plzně

Státní zástupce obžaloval jednoho z policistů, kteří loni se zbraní v ruce ohrožovali řidiče v Plzni. Za zneužití pravomoci mu hrozí až pět let vězení.

Otrava jídlem v Hradci Králové

Sedmapadesát lidí otrávených jídlem z rychlého občerstvení v Hradci Králové – tolik jich od pondělí ošetřili v tamní fakultní nemocnici. Hlavně počtem postižených je to mimořádný případ. A už ho šetří i policie.

Obchvat Bíliny - varianta X

Přes třicet let hledá Ředitelství silnic a dálnic, společně s vedením města Bíliny řešení, jak z města odvést dopravu. Leží na trase frekventované silnice první třídy, která protíná celý kraj a spojuje Most a Teplice. Jednou z aktuálně zvažovaných variant

Speciálním dronem na revizi střešní konstrukce

Místo party horolezců na lanech jen pár centimetrů velká kvadrokoptéra ve vzduchu. Plzeňský pivovar jako vůbec první firma v republice využil speciální dron na povinnou kontrolu nosníků střešních konstrukcí.

Není zájem o městské zakázky

Postavit chodník, opravit školu, zrekonstruovat činžovní dům, to jsou některé z městských zakázek, které nemá kdo zrealizovat. Firmy mají tolik své práce, že se jim městské zakázky nevyplatí a nechtějí se jich účastnit.

Dan Jiránek /ODS/, zástupce ředitele Svazu měst a obcí ČR

O problémech se zadáváním městských zakázek.

Horské arály hlásí novinky na léto

Nejen na zimní ale už i na letní sporty lákají turisty horská střediska. Po vydařené zimní sezóně, která například na šumavském špičáku trvala rekordních 117 dní, je areál připraven na letní turistiku. A pro návštěvníky nachystal několik novinek.

Změny v pražské MHD

Slevy na jízdném a více spojů na linkách metra. Pražská MHD plánuje od září hned několik novinek. Třeba to, že studenti od 15 do 26 let by měli platit výrazně míň než dosud.

Konec lavičkové vyhlášky v Postoloprtech

Taky Postoloprtům na Lounsku Ministerstvo vnitra pozastavilo platnost části vyhlášky, která zakazuje vysedávání na veřejných prostranstvích: Jenže vedení města ministerskou výzvu - aby příslušné části vyhlášky zrušilo - odmítá uposlechnout.

Hrabě Dracula v Českém Krumlově

Začíná sezona na otáčivém hledišti v Českém Krumlově. Za necelé tři hodiny ji otevře premiéra hry Dracula.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD