Městští strážníci v Litoměřicích začali kontrolovat novelu vyhlášky, jež určuje délku vodítka pro psy. Především cyklistům a in-line bruslařům se dlouhá vodítka pletla pod kola a ti si stěžovali na radnici. V Jihlavě stále zůstává řada zanedbaných dětských hřišť a sportovišť. Plochy jsou zarostlé, špinavé ale i nebezpečné. Město s nimi ale většinou nemůže nic dělat, protože mu nepatří.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Spory v pražské koalici

V nervózní atmosféře a napjatém očekávání se dnes k pravidelnému zasedání scházelo zastupitelstvo Prahy. Ve hře nebylo nic menšího, než rozpad koalice v hlavním městě.

Aktuálně z magistrátu

Dnešní jednání zastupitelů sleduje celý den naše redaktorka Eva Šelepová.

Host ve studiu: komentátor Petr Holub

O současném dění ve vedení hlavního města.

ÚOHS zrušil soutěž na stavbu D35

Stavba dálnice D35 je v ohrožení – antimonopolní úřad zrušil výsledky výběrového řízení na výstavbu úseku z Opatovic do Časů.

Kontroly délky vodítka v Litoměřicích

Městští strážníci v Litoměřicích v těchto dnech začali kontrolovat novelu vyhlášky, která určuje délku vodítka pro psy. Na radnici poslední dobou začali přibývat stížnosti cyklistů a in-line bruslařů. Dlouhá vodítka se jim prý pletla pod kola. Proto se ra

Gentlemanem silnic je 42 letý policista Pavel Gottwald z Pelhřimova.

V loni v říjnu zachránil život 20 letému mladíkovi, který narazil do stromu a vypadl z auta.

Nedostatek parkovacích míst ve městech

Placené parkování do budoucna i na sídlištích. Taková je koncepce některých měst. Počet aut se za posledních dvacet let v Česku zdvojnásobil a města nová parkovací místa nemají kde vytvářet.

Města a obce postrádají lidi na úklid.

Ubývá totiž dlouhodobě nezaměstnaných a tím i lidí vhodných na veřejně prospěšné práce. Problém mají například v České Lípě.

V centru České Lípy už třetím rokem "straší" ruina vyhořelého historického Kounicova domu.

Památkově chráněný objekt je v soukromém vlastnictví, ale po jeho požáru s ním majitel nic nedělá. Město chce dům odkoupit a jednat s pámátkáři o tom, jak s ním naloží. Odkup se ale stále nedaří, části zastupitelů se zdá jeho cena příliš vysoká. Starostk

Výcvik záchranářů

Na potápěčském výcviku jsou právě budoucí záchranáři z fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice.

Nejlepší dětský smyčcový orchestr je z Hradce Králové

Smiling String Orchestra pod vedením dirigenta Mikuláše Ježka zvítězil v konkurenci 26ti hudebních těles. Soutěž smyčcových orchestrů základních uměleckých škol se koná jednou za tři roky.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD