Senioři v Pardubicích budou mít dotované jízdné vybranými vozy taxi služby. Projekt senior taxi začne fungovat v červnu, úředníci už začali vydávat zájemcům průkazky. Jihočeský Tábor patří mezi města, ve kterých lidem ztrpčují život kolonie havranů. Uhnízdili se taky blízko základní školy, kde ruší výuku dětí. Zatím ale neexistuje způsob, jak se jich zbavit.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Podvody s kotlíkovými dotacemi

Kontroly úředníků Pardubického kraje ukázaly, že někteří žadatelé o takzvané kotlíkové dotace získali státní podporu i přesto, že nesplnili podmínky. Hejtmanství bude peníze zpětně vymáhat, bude je totiž muset vrátit Ministerstvu životního prostředí ČR.

Host ve vysílání: Jan Kříž, náměstek ministra životního prostředí

O dotacích na kotle, zájmu o ně a budoucích dotačních výzvách.

V jablonecké nemocnici vzniká nový pavilon intenzivní péče

Pomůže navýšit nedostačující kapacitu lůžek na JIP, technickou a personální zastupitelnost mezi JIP a ARO a zvýšit by se měl i komfort pro pacienty a zaměstnance. Hotovo by mělo být do konce roku 2019.

Nehoda vlaků u Mříče

Za srážku osobních vlaků na jednokolejné trati u Mříče na Českokrumlovsku, při níž se před dvěma týdny zranilo 14 lidí, podle Drážní inspekce může jeden ze strojvůdců.

Železniční tunel Ejpovice před dokončením

V Ejpovicích u Plzně vstupují do poslední fáze práce na stavbě 4-kilometrového tunelu, který bude na železnici vůbec nejdelší v celém Česku.

Kamion naboural do rodinného domu

Tři kamiony havarovaly kolem poledne v Boči na Karlovarsku. Jeden z nich narazil do rodinného domu, který částečně zdemoloval. Nákladní auto na dům nejspíš odhodil návěs protijedoucího kamionu.

Vodácké kurzy pod Barevnou skálou

Na Vltavě začaly vodácké kurzy. S omezením pod Barevnou skálou u Českého Krumlova se nově musí vypořádat také školy. Tisícitunový blok skalního masivu stále hrozí zřícením. Vodáci proto musí jez překonávat u vzdálenějšího břehu Vltavy.

Po třech dnech se podařilo hasičům zlikvidovat požár štěpky v Jindřichovicích pod Smrkem.

Hasiče ve vyhořelém statku vystřídali policisté, kteří zjišťují, proč začalo hořet. Požár vypukl v pondělí odpoledne.

150 let Národního divadla

Národní divadlo slaví 150 let. Základní kameny novorenezanční budovy podle architekta Josefa Zítka byly položeny právě 16. května roku 1868.

Havrani ruší výuku

Jihočeský Tábor patří mezi města, ve kterých lidem ztrpčují život kolonie havranů. Uhnízdili se taky blízko základní školy, kde ruší výuku dětí.

Pražská koalice v krizi

Zítra je na programu pravidelná schůze pražského zastupitelstva a už nějakou dobu není žádná rutina, naopak jde o jednání velmi vyhrocená.

Jahody podle návodu ze Skotska

Jahody pěstované ve fóliovnících podle návodu ze Skotska začali sklízet farmáři v Polabí.

Sekvenátor DNA třetí generace

Využit bude v oblasti studia šíření antibiotické rezistence a rozklíčovat dokáže i nádorovou buňku

Klimatizované trolejbusy v Pardubicích

Horko a zápach. Častá připomínka cestujících MHD v letních měsících. Problém vyřešil pardubický dopravní podnik. Nakoupil trolejbusy s klimatizací. Podle dopravního experta to ale více cestujících nepřiláká.

Firma opraví zfušované silnice

Vleklý spor o nekvalitně opravené silnice na Českobudějovicku má konečně řešení. Jihočeský kraj se dohodl se společností Robstav, že opraví problematické úseky nových komunikací. Firma na to má čas do poloviny května.

Postřik cukrové řepy

Pěstitele cukrové řepy trápí, že Evropská unie zakázala používat tzv. neonikotinoidy. Plodinu chrání v počátcích jejího růstu.

V centru České Lípy už třetím rokem "straší" ruina vyhořelého historického Kounicova domu.

Památkově chráněný objekt je v soukromém vlastnictví, ale po jeho požáru s ním majitel nic nedělá. Město chce dům odkoupit a jednat s pámátkáři o tom, jak s ním naloží. Odkup se ale stále nedaří, části zastupitelů se zdá jeho cena příliš vysoká. Starostk

Co s neudržovanými hřišti v Jihlavě?

V Jihlavě stále zůstává řada neudržovaných zanedbaných dětských hřišť a sportovišť. Plochy jsou zarostlé, špinavé ale i nebezpečné. Město s nimi ale většinou nemůže nic dělat, protože mu nepatří.

V Jablonci nad Nisou opravují střechu plaveckého bazénu za 40 milionů korun.

Bazén s návštěvností 150 000 lidí je zatím v provozu, uzavřena je jen sluneční louka. 1. června se ale uzavře úplně. Pokud práce půjdou podle plánu, otevře se bazén znovu v polovině letních prázdnin.

Jihočeská města řeší problémy splavečáky

Velké problémy s vysloužilými plaveckými bazény řeší jihočeská města. Poruchy a opravy se po 30 letech provozu množí. Kryté bazény v Prachaticích a Táboře potřebují přestavbu. Města to bude stát desítky, někdy i stovky milionů korun.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD