Ve Vrchlabí začala rekonstrukce historického centra, na náměstí Míru je omezený provoz a od května tam auta nebudou smět vůbec. Kormoráni způsobují jihočeským rybářům mnohamilionové škody. Rybářství ale v posledních 4 letech nedostala náhrady. Od letošního roku se to změní. Stát bude rybářům vyplácet kompenzace po dobu tří let.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Zranení v případu úniku fenolu v Děčíně

Po havárii v děčínské chemičce zůstává v nemocnici ještě šest pacientů. Nadýchali se fenolu nebo je tato jedovatá látka poleptala, když včera ráno unikla při přečerpávání z cisterny. Jeden člověk už včera zemřel po převozu do nemocnice.

Rozšíření tématu

Moderátorka Veronika Kabátová o nejtragičtějších haváriích.

O zdravotním stavu Romana Janouška

Zdravotní stav odsouzeného lobbisty Romana Janouška podle posudku znalců neumožňuje, aby se vrátil do vězení. Pobyt za mřížemi by byl ohrožením jeho života. Janoušek byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky.

Krize pražské koalice

Ve studiu k tématu hovoří redaktorka Eva Šelepová.

Pardubické letiště se dočasně uzavře

Armáda plánuje modernizaci pardubického letiště. Ta by měla začít na podzim letošního roku. Mimo provoz bude i civilní část letiště.

Radní pro sport u soudu

U krajského soudu v Plzni začalo líčení s bývalým hokejistou a plzeňským radním Michalem Dvořákem a jeho společníkem Radkem Semanem. Státní zástupce je viní z dotačního podvodu za který jim hrozí až 8 let vězení.

Na D1 zase měří kamery rychlost.

První měřený úsek je u Velkého Meziříčí - příští týden se kamery naistalují na další 3 místa.

Spalničky ve Středočeském kraji

Spalničky se z Prahy rozšířily do Středočeského kraje. Od začátku roku je hlášeno už 13 případů. Celkem pět nakažených nebylo proti nemoci očkováno.

Na stromě po moři

Vědci z Univerzity Hradec Králové chystají mezinárodní expedici Monoxylon po Egejském moři.

Kormoráni škodí rybářům

Kormoráni způsobují jihočeským rybářům mnohamilionové škody. Rybářství, ale v posledních čtyřech letech nedostala náhrady. Od letošního roku se to změní. Stát bude rybářům vyplácet kompenzace po dobu tří let.

Oprava školního statku

V Hořicích začala rekonstrukce jediného školního statku v Královéhradeckém kraji. Zemědělská škola, které patří, získá po padesáti letech existence moderní cvičné stáje.

Invaze přírody do měst

Jak a proč pěstovat rostliny třeba i v centru metropole nebo na střechách škol

Nová unikátní laboratoř

Vědci z Biologického centra Akademie věd mají nové unikátní moderní laboratoře - jde o jedno z nejšpičkovějších zařízení v Evropě i ve světě.

Letecká šou v Plasích

Už zítra začíná v Plasích na severním Plzeňsku další ročník největší letecké show na západě Čech. A vůbec poprvé diváci uvidí závod elektro-letadla s elektromobilem.

Muzikál Kvítek z horrroru

Východočeské divadlo v Pardubicích představí premiéru muzikálu „Kvítek z horrroru“.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD