Do konce června se turisté neprojdou stezkami mezi Novou Pecí a Stožcem. Kvůli odvozu dřeva po loňské kalamitě Správa šumavského parku znovu uzavřela i některé cesty na Boubínu. Nárůst zájemců o víceletá gymnázia a naopak úbytek těch, kteří se chtějí naučit řemeslo. Ukázaly to letošní přihlášky na střední školy. Sešlo se jich skoro 90 tisíc

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Zařaly přijímačky na střední školy

Nárůst počtu zájemců o víceletá gymnázia, úbytek těch, kteří se chtějí naučit řemeslo. To ukázaly letošní přihlášky na střední školy.

Doprava v Praze

Aktuální zpráva.

Správa šumavského parku znovu uzavřela některé cesty mezi Novou Pecí a Stožcem

Kvůli odvozu dřeva po loňské kalamitě. Turisté tudy neprojdou maximálně dva měsíce. A uzavřené jsou od dnešního dne i některé trasy na Boubínu. Kvůli množství kalamitního dřeva musí národní park odvážet materiál do Německa nebo Rakouska. Místní pily nestí

Karlovarský dopravní podnik nabízí kontrolu dluhů za pokuty

Ověřit si je lidé mohou přes internet. Platí to i pro rodiče. Roste totiž počet nezletilých bez platné jízdenky a ti o uložené pokutě doma často neřeknou.

Vraždy novorozenců

Soud v Plzni odsoudil matku za smrt novorozence k sedmnácti letům vězení. Kriminalisté v Pardubicích obvinili otce, který údajně zavraždil svoji dceru.

Nádraží Veleslavín má eskalátory

Reakce na sociálních sítích.

Nádraží Veleslavín má eskalátory

Nové eskalátory vedou pouze na nástupiště, odkud autobusy na letiště vyjíždějí. Z toho výstupního zatím cestující stále nosí zavazadla ručně.

Složitá žádost o dotaci pro sportovce

Malé a střední sportovní kluby v Ústeckém kraji se bojí, že budou muset ukončit činnost. Část z nich totiž nedostala dotaci od ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Podle klubů byl termín podání žádosti moc krátký a formulář příliš složitý. U mini

Elektrické vedení pro rozvoj Hlinecka

Mezi Hlinskem a Poličkou v Pardubickém kraji se staví nové elektrické vedení vysokého napětí. Jde o zásadní investici pro celý region.

Odpor proti zdi na povodně

6 let od nejničivějších povodní začala v Písku stavba protipovodňové zdi podél řeky Otavy, která má ochránit obyvatele sídliště Portyč.

Opravy děčínské ferraty

Ferratový komplex na Pastýřské stěně v Děčíně se po čtyřech letech úplně uzavřel veřejnosti

Rybáři můžou lovit déle

Rybáři v mimopstruhových revírech mohou od dubna chytat déle. Umožnila to novela vyhlášky, kterou schválilo ministerstvo zemědělství. Rybáři, kterým právě začíná sezona, novinku vítají.

Cirkus Happy Kids je projekt pro děti ze škol. Do školy, která se do něj přihlásí, přijede na týden cirkus.

Děti se podle toho, co je zajímá, učí například žonglovat, chodit po laně, hrát černé divadlo, cvičit na visuté hrazdě... Na konci týdne pak děti vystupují pro své spolužáky, rodiny a přátele v opravdovém šapitó.

V české přírodě přibývají živočichové, kteří v ní dříve vůbec nežili.

Říká se jim invazní, protože vytlačují ty původní. Příkladem mohou být i raci.

Záchraně žab a čolků se věnují dobrovolníci

Tisíce žab v těchto dnech migrují do rybníků za rozmnožováním. Jsou v ohrožení zejména tam, kde jim v cestě stojí silnice.

Bez dotace hvězdárnu neopraví

Jindřichlv Hradec chce opravit chátrající hvězdárnu. Musí si, ale vzít na nákladnou rekonstrukci úvěr.Dotaci totiž město nezískalo. Investici za 45 milionů korun zastupitelé schválili.

ZŠ ve Vratislavicích staví nové učebny na střeše, to by mělo vyřešit problém s kapacitou

Odboré učebny už musela předělat na třídy, zrušila se i MŠ. Teď se začalo s přístavbou na střeše současné budovy. Vše hradí Vratislavice, chtěli by na přístavbu ale získat dotaci. Základní školu trápí nedostatek míst především kvůli narůstajícímu počtu ob

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD