SŽDC letos vyčlenila přes 200 milionů korun na opravu nádražních budov v Praze a ve Středočeském kraji. V příštím roce chce rekonstruovat ty nejvytíženější z nich. Třeba funkcionalistickou nádražní budovu z 50. let v Praze na Smíchově. Liberecký kraj patří mezi kraje s nejnižším počtem včelstev v ČR. Jednou z příčin je stárnutí a úbytek včelařů, a na vině jsou také nejrůznější včelí onemocnění.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Oprava nádraží Smíchov

SŽDC dá na rekonstrukci nádražína Smíchově 250 milionů korun.

Využití zrekonstruovaných nádraží

V Mariánských Lázních nádraží opravila soukromá firma. V Karlových Varech nechal novou halu postavit stát. Obě nádraží nabízí cestujícím čisté zázemí. Další využití ale hledají těžko.

Host ve studiu: architekt Karel Hájek

O rekonstrukcích a využití nádražních budov v Česku.

Lidé proti obchvatu K.Řečice

Trasa připravovaného obchvatu Kardašovy Řečice na Jindřichohradecku, kterou schválili zastupitelé města, rozdělila obyvatele na dvě části. Lidé v centru s ní souhlasí, ale několik stovek občanů požaduje změnu trasy. Nechtějí, aby jim obchvat vedl pod okny

Kauza Nečesaný po páté

Vleklá kauza Lukáše Nečesaného se znovu vrátí ke Krajskému soudu v Hradci Králové: Státní zástupkyně uspěla s odvoláním u Vrchního soudu v Praze - a ten zrušil předchozí rozhodnutí o zproštění obžaloby.

V jihlavské školní kuchyni dnes odpoledne vaří se studenty francouzský kuchař oceněný dvěma michelinskými hvězdami

Phillipe Mille z francouzské Remeše připravuje s budoucími kuchaři z Kraje Vysočina nadívanou vepřovou panenku. Zítra usedne do poroty mezinárodní studentské gastronomické soutěže v Havlíčkově Brodě.

Stavby kolem jezera Most komplikuje podzemní voda

K vápnu tak stavbaři začali přidávat i cement. Staví totiž na území, kde se ještě na konci minulého století těžilo hnědé uhlí. Rekultivace platí stát z peněz na zahlazování důlních škod.

Řidičské kurzy pro seniory budou zdarma

Zdokonalit techniky řízení auta či seznámit se s novinkami v dopravní vyhlášce. Takovou možnost budou mít v následujících pěti měsících zdarma senioři v celé republice.

V Libereckém kraji je nedostatek včel.

Na vině je malý počet včelařů a také včelí nemoci. Kraj se snaží zlepšit situaci dotacemi pro včelaře na nové úly a vybavení.

Balet s živým bubenickým doprovodem chystá liberecké divadlo F. X. Šaldy.

Choreografka Alena Pešková úplně poprvé ke spolupráci přizvala liberecké bubenické uskupení Aries. Výsledkem je unikátní hudebně taneční představení plné emocí s názvem Stvoření.

Benešova vila

Vila Edvarda Beneše v Sezimově Ústí se od tohoto týdne víc otevře veřejnosti. Zdarma si ji návštěvníci prohlédnou tři dny v každém týdnu - a to od pátku do neděle.

Podkrušnohorský zoopark má mládě orlosupa

V Chomutově se narodil jeden z nejvzácnějších dravců Evropy – orlosup bradatý. Od roku 2017 je to to už druhé mládě z přirozeného odchovu zooparku. Do volné přírody by se mohlo vrátit v létě. Jde totiž o dravce zařazeného do Evropského záchovného program

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD