Tanvaldská radnice zbourá tzv. dům hrůzy. V polorozpadlém čtyřpatrovém domě roky bydleli nepřizpůsobiví občané a město neustále řešilo problémy, jež způsobovali. Karlovarští symfonici by rádi měli v prostorách Císařských lázní vlastní koncertní sál. Město připravuje jejich rekonstrukci a přemýšlí o budoucím využití.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Výbuch chemičky v Kralupech nad Vltavou

Nádrž, která ve čtvrtek vybuchla v kralupské chemičce, byla několik let mimo provoz. Sloužila ke skladování pohonných hmot vyrobených v rafinerii.

Vyšetřování výbuchu

Podle předpokladů potrvá vyšetřování nehody měsíce. Jak už jsme zmínili, výbuch patří k nejtragičtějším v historii. V některých podobných případech z minulosti se dokonce dodnes nepodařilo objasnit příčiny neštěstí.

Pardubický kraj počítá s tím, že praktické lékaře budou nahrazovat nemocnice

Praktické,dětské či zubní lékaře budou do budoucna nahrazovat nemocnice. Počítá s tím vedení Pardubického kraje. Ordinace těchto lékařů totiž zůstávají v menších obcích stále častěji prázdné a obce zdravotníky marně shánějí.

Nový babybox ve Strakonicích

Nemocnice Strakonice má nový modernější babybox s vytápěním, klimatizací a připojením na internet.

Jelení zvěř na Šumavě může zpátky do volné přírody

Vedení parku otevírá přezimovací obory. Do nich ale v uplynulé zimě vnikali opakovaně vlci. Správa rezervace teď řeší, jestli některé obory zrušit nebo je lépe zabezpečit. Některá místa pro přezimování jelení zvěře slouží i jako pozorovatelny pro turisty.

AZOS Nymburk musí ukončit výrobu

Nymburská lakovna a zinkovna AZOS musí podle mladoboleslavského stavebního úřadu bezodkladně ukončit nepovolený způsob užívání stavby

Lyžařská střediska stále nabízejí ideální podmínky.

Napadl nový sníh, platí ceny pro vedlejší sezonu. Zájem lyžařů ale opadá a tak většina areálů sezonu o Velikonocích ukončí.

Noc s Andersenem

Motivovat děti ke čtení. To je hlavní cíl akce nazvané Noc s Andrsenem. Pořádá ji Klub dětských knihoven - letos už po osmnácté.

Karlovarští symfonici potřebují vlastní koncertní sál

Hudebníci Karlovarského symfonického orchestru si poprvé zahráli v chátrající památce Císařských lázní. Natočili tam originální videoklip. Chtějí tím upozornit na to, že potřebují vlastní koncertní sál.

Pardubice si zatím hokejový klub nechají

Extraligový hokejový klub HC Dynamo Pardubice bude dál vlastnit město, rozhodli o tom zastupitelé. Odmítli klub nabídnout k prodeji.

Lannovu třídu změní, aut bude méně

V Českých Budějovicích se mění část Lannovy třídy. Radnice chce omezit průjezd vozů frekventovanou pěší zónou. Úpravy, které znemožní průjezd z jedné čísti města do druhé, se ale nelíbí řidičům ani obyvatelům okolních ulic.

Unikátní kaple zachráněna

Teplické gymnázium dokončilo rekonstrukci školní kaple. Podíleli se na ní sami studenti a trvala přes dvacet let. Vymalována je ve vzácném tzv. beuronském stylu. Škola sídlí v budově bývalého boromejského kláštera, jehož součástí byla právě i modlitebna.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD