Na Čerchově na Domažlicku vznikne první bezzásahová zóna. Státní ochrana přírody se tak dohodla s městem Domažlice. V plzeňském Techmánia science centru byla otevřena expozice Pod hladinou. Na návštěvníky tady čeká 14 interaktivních exponátů, mj. nakloněný Titanik.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

15 let od nehody v Nažidlech

Dnes uplynulo přesně 15 let od tragické nehody patrového autobusu u Nažidel na Českokrumlovsku. Na místě zemřelo 17 lidí, další tři podlehli následkům zraněnín v nemocnici. Podle soudu zavinil nehodu řidič autobusu Pavel Krbec, který jel příliš rychle. Te

Pozůstalí po obětech tragické nehody.

Nehoda autobusu u Nažidel poznamenala život desítek lidí. Řada rodin ztratila někoho ze svých blízkých.

Nová spalovna u Mělníka

Zatím vůbec největší spalovnu komunálního odpadu plánuje společnost ČEZ postavit na Mělnicku: Má to souvislost se zákazem skládkování, který vstoupí v platnost za 6 let.

Nábor ve Foxconnu

Nejprve splnění podmínek města, pak souhlas s náborem zaměstnanců z ciziny: To je výsledek několikatýdenního vyjednávání radnice v Pardubicích s firmou Foxconn.

Výluky v Libereckém kraji

Železniční dopravu v Libereckém kraji čekají po celý březen výluky: Hned na 4-ech tratích budou muset cestující v určitých stanicích z vlaků vystoupit a přesednout do autobusů.

Uber v Česku

Řidiči společnosti Uber si zažádají o živnostenský list a taxikářskou licenci. To je výsledek jednání firmy s premiérem Andrejem Babišem.

Strojírenské firmy se snaží podporovat návrat technického vzdělávání do základních škol

Předmět „dílny“ se dnes vyučuje velmi málo a často ho nahrazuje jen teorie nebo promítání filmů. My jsme se vypravili do škol, kde dílny ožívají díky podpoře firem a to ve Žďáru nad Sázavou a v Plzni.

Most generála Pattona v rekonstrukci

Začala další fáze oprav mostu generála Pattona v Plzni. Přesně po roce od zahájení prací na první části se opravuje i jeho pravá polovina, která vede ze severního předměstí směrem do centra.

Na kolo v každém počasí

Třeboň svým obyvatelům dotuje jízdné v městské dopravě. Ta to má ve městě přesto těžké, protože má vážného konkurenta - v Třeboni je už totiž rozšířenou tradicí všude jezdit na kole.

8. březen - Mezinárodní den žen

8. března se svátek slaví od roku 1975, kdy MDŽ uznalo Valné shromáždění OSN. Historie ale sahá až do roku 1908 – tehdy se dvacet tisíc newyorských švadlen vzbouřilo proti otřesným pracovním podmínkám.

Dražba nejcennější známky

Do aukce míří nejvzácnější čs. známka z roku 1919. Dražit se bude v neděli v Praze. Vyvolávací cena: 4 milióny korun.

Jedinečný rozsah odkrytí a velmi překvapivá kvalita zachování architektury královéhradecké barokní pevnosti.

Tak archeologové mluví o výzkumu, který dělají v centru Hradce Králové v souvislosti s výstavbou parkovacího domu.

Dětský smyčcový koncert

Tři dětské smyčcové orchestry ze tří měst - to byl Zámek plný tónů - koncert, na kterém se setkali mladí hudebníci z Pardubic, Chocně a Hradce Králové.

Vzácná hoholka lední v Českém Švýcarsku

Na území Národního parku České Švýcarsko pozorovali hoholku lední - malou mořskou kachnu, která se běžně vyskytuje na Islandu nebo na severozápadě Ruska, ale tady je opravdovou vzácností.

Expozice pod hladinou

Plzeňské Techmánia science centrum otevřelo novou interaktivní výstavu. Všechny exponáty jsou věnované vodě, mořím a oceánům. A to pro návštěvníky bez rozdílu věku.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD