Obyvatelé Jílového u Hodkovic nad Mohelkou protestují proti stožárům velmi vysokého napětí, které mají vést zastavěným územím. Lidé sepsali petici a požadují vedení pod zemí. Litoměřice by chtěly z bývalých kasáren vybudovat 52 startovacích bytů. Radní na to uvolnili 108 milionů korun. Město však potřebuje získat ještě 48 milionů dotací.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

MHD v Litoměřicích zdarma

Městskou hromadnou dopravu zdarma budou mít od května lidé v Litoměřicích. Radnici to vyjde na milion korun ročně. Město chce novinku testovat půl roku a pak zvažuje i případné rozšíření linek. Bez placení už jezdí i obyvatelé sousedních Lovosic.

MHD zdarma

Grafický přehled.

Soudní spory stojí chrudimskou nemocnici miliony korun

Chrudimskou nemocnici bude stát neplatná výpověď bývalému primáři miliony korun, další statisíce zaplatí Pardubický kraj jako odškodné za smrt pacientky.

Chomutov uzavřel most přes řeku Chomutovku v blízkosti centra

Už dříve plánovaná kontrola totiž odhalila, že je v havarijním stavu - má narušené některé části nosné konstrukce.

Liberecký kraj zasáhlo brzy ráno slabé zemětřesení

Jeho původcem byl otřes v měděném dole u polského Lubinu o síle 2,7 stupně Richterovy škály.

Motivem lednové vraždy manželů v mobilním domě v osadě Pazderny na Písecku byla loupež

Dnes to potvrdila policie. Ta z vraždy viní ženu a muže ze Slovenska, před časem je dopadla v Rumunsku. Hrozí jim až výjimečný trest. Podle kriminalistů šlo totiž o mimořádně brutální čin. Útočníci manžele ubodali více než 20 ranami.

Obyvatelé Jílového u Hodkovic nad Mohelkou protestují proti stožárům velmi vysokého napětí

Obávají se o svoje zdraví. Už teď jejich obec protínají dráty vedoucí od nedaleké rozvodny. Kvůli nutnému posílení sítě mají být nové sloupy ještě vyšší a s větším počtem vodičů.

Rok od ptačí chřipky

Uplynul rok od největší likvidace drůbeže v Česku kvůli ptačí chřipce. Farma na Chebsku musela nechat utratit tisíce kachen a kuřat. Škody přesáhly pět milionů korun. S následky se firma potýká dodnes.

Pieta za zavražděného novináře

Živý vstup Izabely Niepřejové.

Jednání o čínské klinice

Projekt pavilonu tradiční čínské medicíny bude zřejmě dál pokračovat uvnitř areálu Fakultní nemocnice v Hradci Králové. S ministrem zdravotnictví v demisi Adamem Vojtěchem se na tom shodla komise expertů.

Pavilón čínské medicíny

Projekt centra tardiční čínské medicíny uvnitř FN v Hradci Králové dál pokračuje. Shodla se na tom s ministrem zdravotnictví expertní komise.Ministr mluvil o stěhování za hranice areálu nemocnice.

Návštěvníkům horských středisek přestává stačit kapacita parkovišť

V Železné Rudě začínají lyžaři parkovat i v centru města. Některé areály totiž vlastní parkoviště vůbec nemají. A nejbližší jsou i několik kilometrů daleko. Město i provozovatelé středisek chtějí kvůli tomu obnovit skibus.

Velké Meziříčí pochybilo při zadávání veřejné zakázky

Opravy náměstí se tak místní občané dočkají se zpožděním.

Ledopád v Terčině údolí

Mimořádnou podívanou nabízí návštěvníkům Terčino údolí u Nových hradů v jižních Čechách. Silný mráz proměnil vodopád v přírodním parku v nádherný ledopád. Místním lidem a turistům připomíná ledové království.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD