Město Liberec odkoupí od soukromého vlastníka autobusové nádraží. Zaplatí za něj cca 20 milionů korun. V sousedství totiž plánuje výstavbu nového terminálu za téměř 200 milionů korun. Rybáři začínají vyřezávat na rybnících díry do ledu. Ze dna rybníků se již uvolňují škodlivé plyny, které představují pro ryby nebezpečí.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Mrazy v Česku stále trvají, na tři čtvrtě ze 148 meteorologických stanic dnes přepisovali teplotní rekordy

Nejnižší teplotu zaznamenali v Orlickém Záhoří na Rychnovsku – mínus 24,1 stupně Celsia. Několik nových rekordů má taky Šumava. Silný mráz taky komplikoval práci záchranářů.

Mrazy dělají starosti i rybářům na Karlovarsku

Rybáři obcházejí rybářské revíry a snaží se do ledu vyřezat díry.

Zamrzlý Samson

V Českých Budějovicích mráz ohrožuje jeden ze symbolů města - Samsonovu kašnu. Každý den tak u památky zasahuje pracovní četa.

Lesní školky v mrazu

Takzvané lesní školky fungují navzdory mrazu. Děti tam tráví většinu času venku.

Živý vstup Terezy Řezníčkové

Už od soboty budou moct po Libeňském mostě v Praze zase jezdit tramvaje i auta do šesti tun.

Doživotí nebo výjimečný trest hrozí třicetileté ženě z Plzeňska

Podle obžaloby měla úmyslně zranit své doma čerstvě narozené dítě. To pak její matka odvezla do babyboxu - chlapec ale druhý den na následky zranění v nemocnici zemřel.

Policie varuje před skupinou cizinců, kteří v Česku bez placení využívají hotelových služeb

Platební karta, kterou předkládají jako garanci uhrazení nákladů, je neplatná. Policie zatím vyšetřuje pět totožných případů - může jich ale být mnohem víc.

Další úsek dálnice D6

V provozu je už celkem 90 kilometrů dálnice. Ta má v budoucnu propojit - Prahu s Karlovými Vary a zároveň zlepšit spojení mezi Českem a Německem.

Živý vstup Vlastimila Weinera

Zástupci lékařských odborů a vedení zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje dokončili kolektivní smlouvu s desetiprocentním zvýšením platů.

Pasáž u metra Budějovická

Zchátralou pasáž u metra Budějovická se pražský magistrát nakonec rozhodl místo oprav zbourat. Podchod, kudy denně chodilo až 90 tisíc lidí, je uzavřený od poloviny ledna. S demolicí nesouhlasí vedení přilehlého obchodního domu DBK.

Město Liberec za víc než 20 milionů odkoupí pozemek pod autobusovým nádražím

To má získat zcela novou podobu. Vybraný návrh město představilo už v loňském roce. Teď někteří zastupitelé požadují, aby architekt studii předělal.

Kde budou zastavovat autobusy

Kde budou v příštích letech zastavovat autobusy? Otázka, kterou řeší na Pardubicku.

Rozloučení s Marií Jeřábkovou

Rodina a přátelé se dnes naposledy rozloučili s Marií Jeřábkovou, mladší ze sester Šťulíkových, které jako jediné přežily vyhlazení Ležáků v roce 1942.

Zdražením regulují parkování v centru

Změna parkovacího systému a vyšší ceny - s tím vším se musí vypořádat řidiči v Českých Budějovicích. Radnice totiž reguluje stání aut v historickém centru. Na hlavním náměstí a v okolních ulicích jsou nové automaty.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD