V Sedlčanech na Příbramsku končí tradiční výroba sýrů. Společnost Savencia Promage & Dairy Czech Republic ji chce kvůli zvýšení efektivity postupně přesunout do Hesova na Havlíčkobrodsku. Šumavské areály na Lipně, Zadově a rakouském Hochfichtu hlásí vynikající lyžařské podmínky. Největší nápor očekávají na začátku jarních prázdnin.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Hory v tuzemsku a zahraničí

Začínáme na Krušnohorsku. Ve službách českých a německých lyžařských areálů jsou velké cenové rozdíly.

Polsko nikdy nebylo destinací, do které by Češi jezdili ve velkém lyžovat

Ale správci tamních areálů se to pokoušejí změnit a cílí právě na turisty z tuzemska. Důkazem toho je velká konkurence, která roste na protější straně Orlických hor – v Žielenci.

Lyžování na Šumavě o prázdninách

Dětem začínají jarní prázdniny. Tisíce lidí proto míří na lyže na Šumavu. Obsazené jsou hotely i penziony. Velký nápor lyžařů zažily v pátek na Lipně i v rakouském příhrabičním areálu Hochficht.

V Sedlčanech skončí výroba sýrů

Společnost se přesune do Hesova na Havlíčkobrodsku, kam se přestěhuje i závod z Polska. Podnik změnu zdůvodňuje zvýšením efektivity. O práci tak v Sedlčanech přijde přes dvě stě padesát zaměstnanců.

Debata o koalici v Královéhradeckém kraji

Šestičlenná koalice, která vládne v Královéhradeckém kraji, zatím řešila dva silnější střety: týkaly se odvolání ředitelky hradeckého muzea Naděždy Machkové - kvůli podezření ze šikany podřízených - a reformy školství v kraji. Tedy slučování středních ško

Služby města Pardubic se zbaví nevýhodně nakoupených pozemků

Služby města Pardubic mají šanci, že se zbaví nevýhodně nakoupených pozemků. Původní majitelé je odkoupí zpátky, obchod musí schválit rada města.

Seznam národních kulturních památek se rozšíří o 19 sakrálních staveb

Od 1. července i o klášter v Mariánské Týnici na severním Plzeňsku. Od 50. let je tu muzeum. Památková ochrana by mohla pomoci získat evropské dotace na dostavbu druhého ambitu.

Plzeňský útulek

Plzeňská radnice bude muset znovu řešit, kdo povede útulek pro psy a kočky - rozhodl o tom antimonopolní úřad.

Živý vstup Terezy Řezníčkové

Chřipková epidemie.

V liberecké aréně proti sobě zítra nastoupí dvě hokejové legendy - Jaromír Jágr a Petr Nedvěd

Sen mnoha fanoušků se tak stane realitou. Zájem o vstupenky byl obrovský, zmizely během pouhé hodiny.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD