Most bude i příští rok pokračovat v projektu technického vzdělávání žáků ZŠ. Letos poprvé město zařadilo do výuky svých škol dílny. Zastupitelstvo Karlovarského kraje se bude zabývat smlouvou společnosti BMW a Sokolovské uhelné. Německá automobilka chce na Sokolovsku vybudovat nové výzkumné a vývojové centrum.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Karlovarský kraj a společnost BMW podepsaly dohodu o spolupráci

Bavorská automobilka chce za 4 roky na novém polygonu u Sokolova začít testovat plně automatizovaná auta

Nezaměstnanost na Sokolovsku

Německá automobilka chce na Sokolovsku v rámci svého projektu zaměstnat několik stovek lidí. Potřebuje nejen inženýry, ale i dělnické profese.

Opravy Karlova mostu

Pražský magistrát, vystrašený prosincovým zřícením lávky pro pěší v Troji, narychlo prověřuje stav všech mostů v hlavním městě.

Jednání zastupitelstva v Praze

Právě stav pražských mostů a situace kolem, pro dopravu uzavřeného Libeňského mostu dnes na dlouhou dobu zaměstnaly zastupitele hlavního města.

Přibalili voličský průkaz

Stovky voličů s voličským průkazem budou volit mimo své trvalé bydliště - v Krkonoších..

Příprava na volby v jižních Čechách

Jak se přirpavují na volby jinde?

Odměny členům volebních komisí

Odměnu 200 Kč za dva dny práce ve volební komisi (po dobu 2.kola volby prezidenta republiky) považují za neadekvátní i jinde - všude napříč Českem.

Nový dětský pavilon Hamzovy léčebny

Největší rehabilitační ústav v Čechách – Hamzova léčebna v Luži na Chrudimsku dnes otevřela nově zrekonstruovaný dětský pavilon. Léčebna s 500 lůžky se zabývá především rehabilitační péčí pro děti i dospělé z celé republiky.

Hřebčín v Kladrubech zbourá budovy, které nejsou součástí kulturní památky

Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem podá příští týden žádost o zapsání na seznam UNESCO. Chystá se zbourat budovy, které hyzdí okolí kulturní památky.

Senioři podceňují chřipku

Počet nemocných chřipkou na jihu Čech stoupá. Podle hygieniků je kraj na prahu epidemie. Chřipku podceňuje velká ščást seniořů, kteří nechodí na očkování. Na komplikace spojené s chřipkou zemřeli od začátku roku dva lidé.

Na Frýdlantsku platí zákaz vstupu do lesů.

Bezpečná není oblast od Raspenavy až po hranici s Polskem. Některé stromy hrozí pádem.

Vědci ze Západočeské univerzity v Plzni vyvinuli odlehčenou verzi chytrého hasičského obleku

Původní verze jako jediná obstála při testování na francouzském polygonu. Vylepšený oblek je podle hasičů praktičtější. Profesionální jednotky teď začnou oblek testovat a na trh by měl přijít v příštím roce.

Vzácní netopýři v Českém Švýcarsku

V národním parku České Švýcarsko sčítají netopýry: Už teď přírodovědci a ochránci přírody vědí, že za poslední dva roky tam 3 další druhy přibyly.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD