Město Žatec chce letos poprvé přidat z rozpočtu na mzdy zdravotnického personálu v tamní nemocnici. Jde o částku cca 10 milionů korun, které bude nemocnice potřebovat následující 3 roky. Strážníci v Domažlicích zahájili namátkové kontroly psů. Zjišťují, zda jsou psi registrováni, očipováni a zda je za ně zaplacen poplatek.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Požár hotelu

Sobotní požár čtyřhvězdičkového hotelu Eurostars David v Náplavní ulici v centru Prahy má už 4 oběti - vesměs jde o mladé lidi ve věku kolem 20 let, turisty z Německa a z Jižní Koreje.

Host ve studiu: mluvčí pražských hasičů

Čím byl sobotní zásah hasičů specifický a jak se zachovat v podobné situaci?

Hasicí techniky

Při požáru je důležitá nejen rychlost a nasazení hasičů, ale i technika a odborné znalosti.

Policie začala vyšetřovat hromadnou nehodu na D1 z minulého týdne.

Kraj Vysočina zároveń apeluje na ŘSD, aby řešilo nedostatek parkovacích míst.

Dotační podvod

Policie zadržela 5 lidí pro podezření z dotačního podvodu při stavbě luxusního wellness hotelu v Hluboké nad Vltavou. Regionální operační program Jihozápad před 10 lety výstavbu relaxačního centra podpořil 140 miliony korun. Pro různá podezření ale úřad v

Problémové projekty

Pět problémových projektů z ROPu Severovýchod chce ministerstvo financí vyjmout z evropského financování. Stát vymáhá zpět téměř 200 miliónů korun.

Nový výbor ROP Střední Čechy

Politická reprezentace Středočeského kraje bude na nejbližší schůzi zastupitelstva volit nové členy výboru regionální rady Operačního programu Střední Čechy

Nejvyšší čas k objednání do pedagogicko-psychologické poradny před zápisem.

Rodiče předškoláků, kteří letos u zápisu chtějí o odklad požádat mají nejvyšší čas se do poradny objednat. Žádostí o odklad školní docházky u dětí přibývá. Pedagogicko psychologické poradny jsou zahlcené prací.

Víc než stovce psů v Domažlicích chybí čip, který nařizuje zdejší vyhláška

Strážníci kvůli tomu začali dělat namátkové kontroly v ulicích. A za porušení nařízení hrozí až desetitisícové pokuty. Každoroční odchyt a veterinární vyšetření zatoulaných psů bez mikročipu stály domažlickou radnici tisíce korun.

Ministerstvo dopravy souhlasí s převodem silnice 1/36 na Pardubický kraj

Ministerstvo dopravy souhlasí s převodem silnice 1/36 na Pardubický kraj. Hejtmanství z ní chce vytlačit kamionovou dopravu.

Žaloba kvůli pomníku

Mezi obyvateli v Dačicích trvá spor kvůli přemístění pomníku obětem války. Kritici přesunu podali žalobu na město, kraj a dvě ministerstva.

Začíná Grand festival smíchu

Začal 18. ročník Grand festivalu smíchu, který tradičně v Pardubicích představuje nejlepší divadelní komedie.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD