Ochránci přírody usilují o návrat lososů do řek Labe a Kamenice. Tento program rozvíjejí již od roku 1998. Letos chtějí využít speciální inkubační boxy, které zajistí návrat ryb zpět. Loni NP Šumava vytěžil 190 000 m3 dřeva. Letos úmyslná těžba klesne, těžit se bude hlavně kalamitní dřevo z loňska.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Sníh a náledí ovlivnily dopravu také na severozápadě Čech

Hned ráno zablokovala silnici mezi Chebem a Plzní nehoda čtyř nákladních aut. Odpoledne se pak na mnoha místech tvořily kolony.

Kvůli výbuchu ve strojírnách policie obvinila tři zaměstnance

Policie obvinila tři zaměstnance společnosti STV Group kvůli loňskému výbuchu v Poličských strojírnách.

Vedení šumavského parku letos výrazně omezí těžbu kvalitního dřeva

Na úkor polomů a kůrovcem napadených stromů. To se ale může promítnout do celkových výnosů. Navíc už teď park počítá s vyššími náklady na těžbu. Při zpracování polomů dochází rychleji k poškození cest, navíc lesníkům musí park vyplácet rizikové příplatky.

Nové parkoviště u plzeňského autobusového nádraží

Volná místa v přilehlých ulicích nepřineslo, a to i přesto, že je zadarmo. Parkují tam hlavně ti, kteří do Plzně dojíždějí za prací.

Novela o zbraních a kluby vojenské historie

Kluby vojenské historie s napětím očekávají, jak do jejich činnosti zasáhne novela zákona o zbraních. Vláda musí normu upravit podle směrnice Evropské unie, která stanovuje přísnější pravidla pro používání replik historických zbraní.

Kritika nového provozovatele šumavských železničních lokálek

Výhrady k provozu mají cestující i lidé žijící v okolí tratí. Stěžují si na hlučný provoz vlaků a nižší komfort.

Nové auto pro dobrovolné hasiče

Nejmodernější auto v Praze mají ze všech dobrovolných hasičů ti v Letňanech. Za 8 a půl milionu jim ho společně koupily magistrát a místní radnice. Nahradilo model starý víc než padesát let.

Studentský muzikál

Židle v kruhu - to je název muzikálu, který napsali a nacvičili studenti a učitelé z Gymnázia Evolution Jižní Město. Líčí příběh studentské vzpoury. Právě dnes má derniéru.

Divadlo Drak – značka, která proslavila české divadelnictví po celém světě

V Hradci Králové vzniklo v roce 1958 a letošek je tak ve znamení oslav šedesátého výročí.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD