Na jihu Čech přibývá nemocných a nachlazených lidí. Nejvíce marodí děti předškolního věku a školáci na 1. stupni ZDŠ. Volební komise na Šumavě se připravují na nápor turistů a běžkařů. Řada návštěvníků hor totiž půjde volit na voličský průkaz.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Nehoda autobusu u Horoměřic

3 lid přišli o život při nehodě autobusu u Horoměřic nedaleko Prahy, zraněných je asi 30. Mezi zraněnými jsou taky děti.

Horská střediska na Šumavě očekávají nápor turistů s voličskými průkazy

Obce se kvůli tomu zásobily větším množstvím volebních lístků. Při první přímé volbě prezidenta před pěti lety totiž na Modravě došly už první den. Na řadě míst Šumavy byla v prvních hodinách voleb větší účast turistů než místních lidí.

Kde všude se volí

Postoloprty je mají třeba i v rodinných domech. V některých spádových vesnicích totiž nemá město žádný obecní dům. Lidé tak chodí volit ke svým sousedům do letní kuchyně u dvora nebo přímo do obýváku.

Volby v klášteře

V Borovanech na jihu Čech se volí přímo v areálu Augustiniánského kláštera v centru města. Jsou to už druhé prezidentské volby, které se v historickém objektu odehrávají.

Volby v krásné vile

V Desné na Tanvaldsku v severních Čechách lidé volí v Riedelově vile - nyní kulturním středisku.

Dvoje volby na Trutnovsku

Kromě prezidentských voleb se dnes a zítra koná taky 2.kolo doplňovacích senátních voleb na Trutnovsku - a to kvůli továrníkovi Jiřímu Hlavatému, který byl v říjnu za hnutí ANO zvolený do Sněmovny, čímž mu mandát senátora automaticky zanikl.

Zájem o vězně

Do práce je teď v Česku zapojených nejvíc vězňů za posledních 10 let: Z 15 000 odsouzených, kteří můžou pracovat, jich je zaměstnaných 9000.

V Nové Cerekvi na Pelhřimovsku už pět dní hoří halda uskladněné dřevotřísky

Hasiči oheň likvidují od nedělního odpoledne a doteď se jim to úplně nepodařilo.

Sanace ekologické zátěže

Liberecký kraj pokračuje v odstraňování starých ekologických zátěží: Po nelegální skládce v Arnolticích předloni a nebezpečných odpadech v Pěnčíně na Jablonecku loni přijdou v tomto roce na řadu barely s karcinogenními oleji v Dubé na Českolipsku.

Přibývá nemocných v jižních Čechách

Na jihu Čech strmě přibývá nachlazených a nemocných lidí - za poslední týden se jejich počet zvýšil o 13 % - a to jde samozřejmě jen o ty, kteří s neduhy přijdou k lékaři.

Rekordní nábor vojáků

K protiletadlovému pluku ve Strakonicích nastoupil rekordní počet nováčků. Armádní řady tu v jeden nástupní den rozšířila padesátka nových profesionálních vojáků. Sloužit budou hlavně jako řidiči, operátoři, elektromechanici nebo kuchaři. I přes mimořádný

Výstavba D6

Už měsíc se staví dálnice D6 u Nového Strašecí - dálnice, která má být spojnicí Prahy s Karlovarským krajem.

Lešení u orloje

Na Staroměstském náměstí v Praze pokračuje demontáž součástí a dekorací staroměstského orloje v souvislosti s jeho rekonstrukcí

Málo řidičů záchranné služby

Záchranným službám začínají akutně chybět řidiči sanitek: Ti stávající stárnou a noví se nehlásí.

Nová škola v Psárech

Do 4 let by mělo v Praze a okolí přibýt skoro 3,5 tisíce míst pro žáky v základních školách: Ministerstvo školství před rokem slíbilo, že přispěje na výstavbu 10-ti nových školních budov.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD