Čížkovická cementárna končí se spalováním kalů z ostravských lagun. Od roku 2011 jich v cementárně bylo spáleno na 110 000 tun. Trutnovští radní na své poslední letošní schůzi odpustili dvěma spřáteleným stavebním firmám penále přes 6 milionů korun. Od jiného podnikatele zase koupili za milion ruiny baráku, který nepotřebují.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Schengenský prostor

Před deseti lety - 21. prosince 2007 - vstoupila Česká republika spolu s dalšími osmi zeměmi do schengenského prostoru. Dnes je jeho součástí 26 států.

Krušné hory a 10 let Česka v Schengenu

Před deseti lety se Česká republika stala součástí Schengenského prostoru. To ovlivnilo život hlavně v pohraničí. Hranice bez kontrol pomohly třeba rozvoji turistiky v Krušných horách.

Schengen jinde

Hotel Jiřího Kováře stojí u hranic s Rakouskem. Podnikatel má památku na Čečence, kteří prchali před válkou ve své zemi. Chtěli víc na západ.

Slavonická celnice

Stojí tady téměř dvacet let. Tvoří ji dva byty, kotelna, čistírna odpadních vod i parkoviště. Areál odkoupila soukromá firma.

Liberecký hejtman Martin Půta čelí obžalobě

Z údajné korupce v souvislosti s čerpáním evropských dotací.

Krajský soud v Hradci Králové vyhověl nezávislé kandidátce Terezii Holovské

Bude dodatečně zaregistrována do doplňovacích senátních voleb na Trutnovsku.

Trutnov odpouští dluhy

Bezmála šest milionů korun jako dárek stavebním firmám – tak hodnotí trutnovská opozice odpuštění pokut dvěma developerům, o kterém rozhodli tamní zastupitelé. Sankce firmám hrozily za porušení smluv s městem.

Avizovaná ledovka na českých silnicích potrápila řidiče jen místy

K jedné z nejvážnějších nehod došlo u Vydří na Jindřichohradecku, kde osobní auto dostalo smyk na zledovatělé hrázi a skončilo v rybníce. 21letý řidič po převozu do nemocnice zemřel.

Kombinace nízkých teplot a deště zkomplikovala situaci i na Liberecku

Radnice v Jablonci nad Nisou lidem dokonce doporučila, aby za těchto podmínek raději nevycházeli z domů.

V čížkovické cementárně skončily s pálením ropných kalů z ostravských lagun

Vápnem zastabilizovaný toxický odpad se v Ústeckém kraji skladoval a pálil 5 let. Cementárna ho přidávala do palivové směsi. Tvořil 10 % , ve zbytku byly třeba drcené pneumatiky, dřevo nebo plast.

Od ledna bude v Plzni méně heren

Živý vstup Daniely Tunklové.

Kapři z Vysočiny mají vyzrálejší a chutnější maso

Kapři z podhorských oblastí dorůstají čtyři roky a mají proto kvalitnější svalovinu, než tříletí kapři z nížin. I proto jsou hojně vyhledávanou pochoutkou na štědrovečerním stole.

Kontroly prodejců kaprů

Za prodejci kaprů teď nemíří jen zákazníci, ale také Česká obchodní inspekce. Při prvních kontrolách na jihu Čech zjistili její pracovníci spíš jen drobné nedostatky.

Prodej kaprů

Záběry z prodeje ryb nám posíláte i vy iReportéři.

V tunelech městského silničního okruhu v Praze jsou několikanásobně překročené hygienické normy polétavého prachu

Při měření to zjistil Ústřední automotoklub. Hodnoty zvyšují především auta s nefunkčním filtrem pevných částic, který z výfukových plynů odstraňuje karcinogenní látky. Ohrožuje to hlavně řidiče z povolání.

Pardubický kraj hledá sponzory

Pro nákup nových přístrojů a zařízení do všech svých nemocnic. Tento systém už funguje například v Ústí nad Orlicí.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD