Pošta na Božím daru jako jediná v ČR razítkuje vánoční poštu. Do nejvýše položeného města v Česku posílají svá přání děti z celého světa. Jen loni zde odbavili 400 kg přání, dopisů a pohlednic. Lesníci začínají v období Vánoc hlídat stromky před zloději. Ti se zaměřují především na lesní školky. Nejvíce škod evidují hlavně Lesy ČR.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Modernizace a výročí letiště v Plané u Českých Budějovic

8 let už trvá modernizace letiště v Českých Budějovicích; a dnes, po dlouhých prodlevách, začala její poslední etapa.

Letiště v Pardubicích dokončuje výstavbu terminálu

Nový terminál pardubického letiště je těsně před dokončením. Stavba za více než 250 milionů korun by měla začít sloužit na začátku roku. Akcionáři letiště se ale stále nemohou shodnout, zda se vyplatí.

Host ve studiu: Martin Velek, letecký publicista

O rozvoji regionálních letišť v Česku.

Lesníci mají před Vánoci obavy z krádeží stromků

A posilují hlídky v lesích. Některé porosty zároveň sledují pomocí fotopastí nebo zastřihují větve mladých stromků. Ty pak nejsou pro zloděje atraktivní. Přesto se každý rok v Plzeňském kraji ztratí stovky smrků nebo borovic.

Liberecký kraj stále nemá uzavřenou smlouvu, která od nového roku zajistí autobusovou dopravu pro oblast Sever.

Brání tomu stížnost, která leží u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Kraj se proto připravuje na mimořádnou situaci. Autobusy musí vyjet.

Demolice v Ústí nad Labem

V Ústí nad Labem, v Marxově ulici, začala demolice zchátralého, polorozpadlého domu, jehož zdi jsou navíc z nebezpečného azbestu.

Soud kvůli vlajkám

Policejní zásah proti dvěma mužům, kteří při návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-Pchinga v Praze vyvěsili tibetskou a tchajwanskou vlajku, byl nezákonný.

Zákaz vjezdu kol v Praze 1

Od jara se zřejmě zpřísní pravidla pro cyklisty, kteří budou projíždět centrem Prahy: Po pěší zóně je tam dosud možné jezdit na kole prakticky bez omezení; a s ohledem narůstající počet chodců - turistů je to čím dál nebezpečnější.

Náměstek hejtmana Kraje Vysočina Josef Pavlík z hnutí ANO zůstává i nadále ve své funkci

Živý vstup redaktora Radovana Daňka: Zastupitelstvo kraje dnes o Pavlíkově odvolání nakonec nehlasovalo.

Pstruzi plní antidepresiv

Pstruhy žijící pod čistírnami odpadních vod ovlivňují psychoaktivní látky, Do řek tečou i antidepresiva. Do vody se dostávají zbytky látek kvůli kterým jsou ryby méně ostražité. Ukázal to výzkum vědců z Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity

Trestní oznámení kvůli lávce

Hlavní město podalo trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli zřícená lávce mezi Císařským ostrovem a Trojou - podle Prahy šlo o trestný čin obecného ohrožení z nedbalosti.

První operaci srdce v tehdejším Československu si připomínají chirurgové v Hradci Králové.

I rok 2018 bude pro hradecké kardiochirurgy přelomový - začnou operovat pomocí robota.

Ježíškova pošta

Letos, už doteď, rekordní množství vánočních přání vyřídili pracovníci pošty na Božím Daru. O unikátní vánoční razítko si do této krušnohorské poštovní úřadovny napsalo už tolik lidí jako loni za celý prosinec.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD