V Jihlavě vrcholí příprava dlouho slibované trolejové linky MHD. Do nového sídliště Na Dolině začnou trolejbusy jezdit od prosince. V Lehenicích dokončili první etapu sanace tamního areálu bývalého agrochemického střediska. Likvidoval se tam nebezpečný odpad, mj. výbušné a žíravé látky.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

V Jihlavě právě vrcholí příprava dlouho slibované trolejové linky

Jde momentálně o jedno z nejdelších nových vedení v republice. Díky němu začnou do sídliště v lokalitě Staré Hory od 1. prosince zajíždět trolejbusy. Zároveň s tím čekají Jihlavu nejzásadnější změny v městské hromadné dopravě za posledních asi 20 let.

Trolejové vedení v Praze

Jde o kilometrový úsek mezi Palmovkou a Letňany. Pražský trolejbus má hybridní pohon a nabíjí se právě během jízdy po trolejích.

Nevhodný komentář náměstka hejtmana Ústeckého kraje

Na sociálních sítích se objevil další nekorektní, xenofobií a rasismem přinejmenším zavánějící komentář: Znovu v Ústeckém kraji, a co víc - na soukromém facebookovém profilu náměstka hejtmana Jaroslava Komínka - z KSČM.

Ve Lhenicích končí s první etapou likvidace nebezpečných odpadů

Společnost, která tam odpad k odborné likvidaci navezla už v 90.letech, zkrachovala a tuny nebezpečných látek zůstaly bezprizorně na místě.

Zpackaná veřejná zakázka

Opravené hřiště Slavie v Hradci Králové měla radnice převzít vloni 18. září. Dodnes není dokončené.

Ve Chvaleticích končí jediná pediatrička

Náhrada za ni zatím není.

V Libereckém kraji konečně staví

Staví se tam nejvíc bytů za posledních 6 let.

Architekti chtějí záchranu keramické školy

Její nejstarší část je od jara uzavřená. Postavena byla totiž z hlinitanových betonů, které se rozpadají. Karlovarský kraj teď rozhoduje, jestli budovu zbourá nebo opraví.

Jizerské hory pokryly první centimetry sněhu

Na upravené běžecké stopy si ale lyžaři ještě musejí počkat. V Bedřichově se do budoucna nechtějí spoléhat jen na přírodní sníh. Usilují o běžecký okruh s technickým zasněžováním.

Je to přesně 80 let, co zahájila provoz hvězdárna v Českých Budějovicích

Za tu dobu v ní astronomové objevili už víc než tisícovku různých planetek.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD