Hradecký DP marně hledá řidiče městských autobusů. Na náborovou akci, kterou DP uspořádal, přišel pouze jeden zájemce, město by potřebovalo minimálně deset řidičů. Od pátku je uzavřen kvůli nedávným polomům Boubínský prales na Prachaticku. Zákaz potrvá až do února a platí i pro okolní přístupové cesty.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Dopravní podniky po celém Česku trápí stejný a těžko řešitelný problém - nedostatek řidičů

Jednotliví dopravci hlásí, že by potřebovali přijmout až desítky nových zaměstnanců.

Tendr na dopravce Plzeňského kraje

Plzeňský kraj bude znovu vypisovat veřejnou zakázku na autobusového dopravce, který bude zajišťovat obslužnost Plzeňského kraje. V desetileté zakázce si ale bude klást striktní podmínky - ty se týkají hlavně cen a vozového parku dopravce.

Vlastní dopravu chce mít Liberecký kraj

Ten se proto rozhodl koupit zhruba 86 procent akcií ČSAD Liberec. Za ně by měl zaplatit 16 milionů korun.

Doprava v dalších krajích

Některé přemýšlí o vlastním podniku.

Celá republika si připomíná nadcházející Den válečných veteránů

V Liberci se k Památníku padlých přišli poklonit představitelé kraje, města Liberec, starostové obcí, vojáci i váleční veteráni.

Pieta jinde

Jak uctili památku válečných veteránů jinde.

Uzavřený Boubín

Ode dneška platí zákaz vstupu do Národní přírodní rezervace Boubínský prales - kvůli vyvráceným a polámaným stromům, kvůli neprůchodnému a nebezpečnému terénu po vichřici z předminulé neděle.

Živý vstup Blanky Poulové

V Dukovanech ráno začaly opravy ve 4.bloku jaderné elektrárny. Ten je od úterního večera v odstávce kvůli prasklině na potrubí, kudy proudí neradioaktivní voda.

Spor o obchvat

Část obyvatel Srubce u Českých Budějovic dál protestuje proti prosazované variantě obchvatu obce. Kritici upozorňují například na to, že kraj už předem v obci vykoupil rodinný dům za 14 milionů korun.

Epidemie žloutenky v Ústí nad Labem pokračuje

V Ústí nad Labem stále trvá epidemie žloutenky typu A. Za poslední týden přibylo devatenáct nakažených. Od začátku roku je jenom v Ústí nad Labem 215 případů hepatitidy typu A. Pro srovnání v loňském roce jich v celém kraji bylo zaznamenáno 106.

Husa k nesehnání

Tradiční martinská pochoutka téměř zcela zmizela z trhu.

Studenti architektury mění vyloučenou lokalitu na moderní bydlení

Místo vyloučené lokality, moderní bytový komplex pro lidi různých generací i sociálních vrstev. Studenti architektury mění domy v pardubické Husově ulici.

Viditelnost chodců

S nadcházejícím zimním počasím přichází také ranní mlhy a tma. Na to zda chodci nosí reflexní prvky, brzy ráno dohlíželi policisté v Ústí nad Labem. V průmyslové zóně Úžina za městem. Tragických následků je letos více než před rokem.

Bez obalů v Praze

Vůbec první prodejnu tohoto typu v Česku otevřela nezisková organizace, nazvaná příznačně Bezobalu.

Zrekonstruovaná Stromovka

3 roky trvající rekonstrukce největšího pražského parku - Stromovky je hotová.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD