Starostové obcí v Orlických horách si stěžují na nepořádek kolem silnic. Nejvíce zasažena je silnice, kudy jezdí dělníci z Polska do automobilky Škoda v Kvasinách. Rentgen, který zabíjel v ústecké nemocnici, pochází z Hradce Králové. Byl to prapodivný slepenec levných komponentů z Číny a Srbska.

Obsah dílu

Vyšetřování pádu rentgenu

V Ústecké Masarykově nemocnici vyšetřují včerejší úmrtí pacientky, na kterou spadla hlavice rentgenu. Podle zjištění České televize mohla být příčinou neštěstí špatná kvalita přístroje. Vedení nemocnice zastavilo i provoz druhého od téhož výrobce. V nemo

Živý vstup Blanky Poulové

Jihlavské letiště Henčov bude sloužit jako záložní letiště pro armádu – potažmo ministerstvo obrany. Koncepci musí ještě schválit vláda.

Až třetinu zakázek na stavební práce ruší města a obce v Plzeňském kraji

Do výběrových řízení se jim totiž hlásí málo firem. A na konci tendru obvykle zůstane jediná s předraženou nabídkou. Kvůli velkému množství zakázek se firmy do veřejných soutěží nehrnou. Navíc jim chybí i kvalifikované síly.

Příkopy podél silnic jsou v některých částech Orlických hor plné odpadků.

Tamní starostové říkají, že je to hlavně kvůli dělníkům, kteří přes hory jezdí z Polska do automobilky a průmyslové zóny v Kvasinách na Rychnovsku.

Výlovy na Třeboňsku

Na Třeboňsku začal výlov Rožmberka - největšího českého rybníka. Každoročně se na třídenní akci přijedou podívat desítky tisíc lidí. Nápor rybáři očekávají hlavně o víkendu. Špatná zpráva je, že ryby budou letos dražší.

Dálnice zadarmo

Na 180ti kilometrech českých dálnic nebudou muset řidiči mít od ledna příštího roku dálniční známku. Nejdelším úsekem, který bude nově zdarma, je dálnice D6 mezi Chebem a Karlovými Vary. Celkem bude bez poplatků přes 14 procent české dálniční sítě.

Bohemians vs. Baník

V pražských Vršovicích se policisté připravují na rizikový fotbalový zápas. Na stadionu v Ďolíčku se od 20 hodin s místním klubem Bohemians 1905 utká ostravský Baník.

Obce protestují proti amatérské rallye

Mají obavy o majetek i svoji bezpečnost.

Sraz sokolníků

V Opočně probíhá největší evropské setkání sokolníků. Přijeli na něj i profesionálové, kteří se svými dravci chrání letiště.

Festival studentských filmů v Písku

V Písku dnes odstartoval 17. ročník Mezinárodního festivalu studentských filmů. Na diváky čekají desítky děl mladých začínajích filmařů z celého světa.

Vystěhovávání v Plzni

Najít náhradní bydlení a lidi vystěhovat. Tak město Plzeň rozhodlo o osudu 9 nájemníků nechvalně proslulého domu v Jateční ulici.

Vyklízení lázní

Kdysi věhlasné Lázně dr. Vrbenského na Střekově v Ústí nad Labem chátrají už od 90. let. Teď by se to mohlo změnit. Koupili je noví majitelé a mají s nimi velké plány.

Zhruba dvě třetiny školáků mají problém vystačit s penězi

Kreativní zóna Depo2015 proto připravila interaktivní expozici, kde se mají naučit hospodařit. Návštěvníci si tu vyzkouší spoření i financování domácnosti. Nebo nákup zboží v obchodě.

Záchrana synagogy

Památku se za poslední roky podařilo zakonzervovat. Její obnova si ale vyžádá ještě mnoho práce. Středoškoláci tam docházejí ve svém volném čase a pomáhají bez nároku na honorář.

Voličský průkaz

Dnes byl poslední den, kdy bylo možné zažádat o voličský průkaz prostřednictvím pošty. Ještě do středy 18. října je ale možné si ho vyzvednout osobně na obecním úřadě v místě trvalého bydliště. S voličským průkazem je možné hlasovat kdekoliv po republice.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD