Jihlavská ZOO získala první exemplář kriticky ohroženého druhu aligátora čínského. Asi devítiletou samici dovezli chovatelé ze zoologické zahrady v nizozemském Emmenu. Poštovní schránky jihočeských měst zaplavují letáky nabízející školení ve střelbě. Některé letáky lákají na kontroverzní slogany, např. „Přihlaste se nyní, než to EU zakáže“.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Přípravy na Velkou Pardubickou

Tradičně 2.říjnovou neděli - tradičně v 16 hodin, 40 minut odstartuje 127.Velká Pardubická steeplechase.

Host: Martin Korba

S ředitelem závodu o přípravách na dostih.

Učitelé ve vyloučených lokalitách

Kantoři, kteří učí ve vyloučených lokalitách Ústí nad Labem, dostanou přidáno - od města.

Foukalo a sněžilo

198 kilometrů v hodině – tak silný byl vítr, který v noci zasáhl Sněžku. Foukalo ale ve většině krajů. Nejvíc problémů museli řešit na severovýchodě Čech. V Krkonoších se navíc nad ránem ochladilo a na hřebenech hor napadl první sníh.

Cyklisté v ohrožení

Na silnicích už letos přišlo o život víc cyklistů než loni: Za nárůstem počtu nehod i smrtelných úrazů vidí pracovníci BESIPu stoupající popularitu cyklistiky.

Integrace vlaků

Vlakem z Mladé Boleslavi do Prahy a zpět se dá nově jet na pražskou Lítačku. Železnice severně od hlavního města ode dneška patří do systému pražské integrované dopravy.

Soutěž Stavba roku 2017

Pardubické Tyršovy sady jsou stavbou roku 2017. Ocenění získaly další čtyři tuzemské projekty.

Česká sanitka bude sloužit na Ukrajině

V ukrajinské Koločavě bude sloužit česká sanitka. Do Zakarpatské oblasti ji věnuje Pardubický kraj.

Výstava archeologů v Rakovníku

Rakovnicko v době římské obývali germáni: Dokládají to poslední archeologické nálezy, které trochu zamíchaly s tím, co se dosud předpokládalo. Vystavené jsou ode dneška v rakovnickém muzeu T.G. Masaryka

Hrad Kašperk měl patřit Adolfu Hitlerovi

Památku chtěla říšskému vůdci věnovat tehdejší městská rada. O záměru představitelů Kašperských Hor dnes pojednává už jen dobový novinový článek. A v místním muzeu se dochovalo dřevěné pouzdro na darovací dekret. Ten po druhé světové válce zmizel.

Noc vědců

Cesta do vesmíru, ovládání robotů, pohyblivé pexeso. Mobilita a svět v pohybu jsou tématy letošního vědeckého festivalu Noc vědců.

Jeden z nejstarších houbařských spolků

Letošní houbařská sezóna je prý dobrá a ještě nekončí - právě přichází čas podzimních hub - třeba typických václavek. Nejen ty hledají houbaři z Čelákovic už šedesát let.

Tourfilm 2017 v Karlových Varech

Rakouský turistický spot z prostředí Alp vyhrál hlavní cenu Grand Prix festivalu Tourfilm. V regionální soutěži jubilejního 50. ročníku festivalu uspěla i Česká televize.

Jihlavskou zoo letos navštívillo už přes 290 tisíc návštěvníků.

patří mezi nejčastěji navštěvované turistické cíle.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD