Pardubický kraj plánuje koupit část Automatických mlýnů. Prostory kulturní památky chce využít pro expozice Východočeské galerie. V těsné blízkosti rozhledny a restaurace Královka v Jizerských horách pracují střelmistři. Pomocí odstřelů mají vyhloubit jámu pro hotelové wellness.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Boj proti smogu v Praze

V ulicích - den po dni střídavě - jen auta se sudou, nebo lichou registrační značkou: Opatření známé z některých světových velkoměst zvažuje pro smogové situace i Praha.

Protismogová opatření

S dopravním expertem Jiřím Jedličkou

Problémy hasičů na sídlištích

Sídliště českých měst, stará několik desetiletí, nemají dost parkovacích míst - což znepříjemňuje život nejen jejich obyvatelům a návštěvníkům, ale vážně to ohrožuje i pomoc záchranářů v nouzi.

Omezení reklamy v Českých Budějovicích

České Budějovice chtějí omezit počty billboardů ve městě. Reklamy podle odborníků rozptylují řidiče, svádí pozornost od dopravních značek a kazí vzhled městských ulic. Zákaz reklamy u silnic 1. tříd přitom v zastavěném území neplatí. Magistrát si proto se

Prezident na Ústecku

Prezident Miloš Zeman zakončil třídenní cestu po Ústeckém kraji: Na setkání s ním ve Šluknově za vytrvalého deště přišlo asi 200 lidí.

Silničáři se chystají na zimu

Silničáři se po celém Česku připravují na zimu. Například na jihu Čech v těchto dnech navážejí do hal posypový materiál. Pod střechou chtějí mít do konce října připraveno téměř 35 tisíc tun posypové soli a další tisíce tun písku a štěrku. Starat se budou

V těsné blízkosti rozhledny a restaurace Královka v Jizerských horách pracují střelmistři.

Pomocí dynamitu mají vyhloubit jámu pro hotelové wellness. Trhacích práce musejí probíhat postupně, aby nepoškodily historickou rozhlednu a okolní objekty.

Zvířata v nesnázích

Podzim je kritickým obdobím pro volně žijící zvířata: Mění svá stanoviště, ze sklizených polí se přemísťují do lesů; a přitom musí překonat nejrůznější nástrahy.

Otevření centra Modré dveře

Ke světovému dni duševního zdraví se v Říčanech otevřelo nové terapeutické centrum: O lidi v tíživé životní situaci tam bude pečovat organizace Modré dveře.

Záhadná váza

Archeologové hlásí unikátní nález na Pardubicku. Tisíce let starou vázu objevil náhodný nálezce. Je 60 centimetrů vysoká a 55 centimetrů široká, zachovala se téměř vcelku.

Obviněný velitel strážníků v Praze 1

Velitel městských strážníků v centrálnim obvodu hlavního města - Prahy 1 Miroslav Stejskal čelí obžalobě ze zneužití pravomocí.

Šlechtění jablek

Ústav experimentální botaniky otevřel ve Střížovicích na severu Čech zmodernizovanou stanici pro šlechtění jablečných odrůd odolných vůči houbovým chorobám.

Zemřel kreslíř Vladimír Renčín

Zemřel kreslíř a karikaturista Vladimír Renčín. Bylo by mu 76 let.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD