Protiteroristická opatření v Praze vznikají bez diskuse s památkáři. Radnice argumentuje tím, že staví bezpečnost nad estetiku. Pardubický kraj věnuje starší vyřazené sanitky na Ukrajinu. Zatím řeší byrokratické překážky spojené s převozem, postupně by na Podkarpatskou Rus mělo putovat několik sanitek.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Na Šumavě zůstanou kvůli srpnové vichřici a polomům uzavřené přes zimu některé běžecké trasy

Polomy jsou tak rozsáhlé, že správci parku nestihnou některá území do napadnutí sněhu uklidit. Kvůli minitendrům na těžbu polomů se práce zdržely asi o týden. A likvidace polámaných stromů pokračuje pomaleji, než vedení parku očekávalo.

Úpravy lipenských běžeckých tras

I na Lipensku část tras určených pro běžkaře znepřístupnily polomy. Na jejich úklidu se teď intenzivně pracuje. Čistí je ale sami správci stop, aby uvolnili ruce dřevařům.

Doprava bez obchvatu

České Budějovice si zvykají na otevření nového úseku dálnice D3 mezi Borkem a Úsilným. Ten odklonil příjezd do města ve směru od Prahy na jiné silnice a křižovatky. Právě na nich teď dochází k nebezpečným situacím. Vše by mělo být jen přechodné, dopravní

Prezident na Ústecku

Prezident Miloš Zeman druhým dnem pokračuje v cestě po Ústeckém kraji.

Nová léčba leukémie

Vyrážky, průjmy, ale taky smrt – mohou být nežádoucími reakcemi na transplantaci kostní dřeně. Lékaři z Fakultní nemocnice v Plzni ve spolupráci s Národním registrem dárců dřeně proto už 4 roky pracují na studii, jak negativní projevy transplantace minima

Dotace na kotle ve Středočeském kraji

Středočeský krajský úřad začal v 8 hodin ráno přijímat žádosti ve druhé vlně tzv. kotlíkových dotací: Tentokrát je eviduje pouze elektronicky - aby se předešlo podvodům, předbíhání a vůbec nedůstojným frontám.

Administrativní zátěž na obcích

Starostové hlavně menších obcí si stěžují na zahlcení administrativou, kterou je těžké zvládnout. Pro mnoho z nich je to důvod, proč zvažují, jestli funkci třeba i po více letech nemají opustit.

Plánovaný hospic v klatovské nemocnici nebude

Projekt vedení zamítlo, dokud se nezmění úhradová vyhláška. Přitom zájem o hospicová lůžka v regionu roste. Jediné zařízení je v Plzni. Kraj se nedostatek lůžek snaží suplovat mobilními hospici. Těch je ale nedostatek.

Soutěž hasičů

Hasičské jednotky z celé republiky poměřují své dovednosti, sílu a rychlost v 2.ročníku soutěže v poskytování první předlékařské pomoci.

Fajtův pomník

Je to přesně 11 let, co zemřel československý hrdina z 2.světové války, stíhací pilot František Fajtl. A v Praze-Vokovicích mu dnes odhalili pomník.

Karlovy Vary mají oficiální městského sprejera

26 letý umělec svými obrazy už ve městě vyzdobil desítky míst. Maluje i na soukromé objekty. Jeho umění a zábava v jednom ho ale zatím neuživí.

Otevření D4 ve Středočeském kraji

Dálnice D4 - od Prahy na Písek a Strakonice - má ode dneška v provozu nový, bezmála pětikilometrový úsek na Příbramsku, ohraničený dvěma rovněž novými mosty.

Nový nosorožec ve Dvoře Králové

Mládě vzácného nosorožce dvourohého se narodilo v královédvorské zoo. Tamní zahrada patří v chovu těchhle kriticky ohrožených zvířat k nejúspěšnějším na světě. Samička je už pětačtyřicátým nosorožcem, kterého tu odchovali. Ve volné přírodě už ale kvůli py

Tento týden patří v Česku knihovnám .

Nabízejí zdarma registrace i amnestie pro zapomětlivé čtenáře. Letošní ročník věnují předškolním dětem.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD