Zástupci města odstoupili z představenstva teplárny v Liberci. Důvodem mají být dlouhodobé spory mezi jeho členy. Údajně jsou v představenstvu silově prosazovány zájmy většinového akcionáře na úkor města. Taxikáři v Praze blokují Evropskou třídu směrem k letišti. Vadí jim služby typu Uber, Liftago aj., které mají podle taxikářů výhody.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Protesty taxikářů

Tříhodinové popojíždění blokující provoz kolem Letiště Václava Havla. Tak vypadal dnešní protest víc než tisícovky taxikářů v Praze. Pomalou jízdou vyjadřovali nesouhlas se sdílenou službou Uber, kterou považují za nekalou konkurenci. A dál apelují na mag

Taxikáři versus řidiči Uberu

Taxikářům vadí, že řidiči Uberu nemají stejné podmínky pro podnikání. ti se ale brání, že neprovozují taxislužbu.

O sdílené ekonomice s Miroslavem Esserem

Klady a zápory nových digitálních služeb a budoucnost taxislužeb.

Lužická nemocnice na prodej

Lužická a Litoměřická - dvě nemocnice v Ústeckém kraji, které řeší svou budoucnost. Lužickou nemocnici v Rumburku měl ještě nedávno převzít právě kraj, ten teď ale od záměru couvá.

Jihlava dá na opravu školky zničené požárem 4 miliony korun.

děti ale zůstanou, kvůli hygienickýcm normám, v náhrdaních prostorech až do Vánoc.

Batolata na Žižkově

Z vysílače v Praze na Žižkově horolezci kvůli opravě sundali, zatím 3 z 10-ti soch batolat od sochaře Davida Černého; zbylých 7 bude následovat.

Pardubičtí řidiči přijdou o 400 parkovacích míst u nádraží

Město dosalo výpověď z plochy, kde nabízelo bezplatné stání. Řidiče teď odkazuje na parkoviště před hypermarketem, tam už je ale i teď problém zaparkovat.

Těžba lithia

Memorandum o porozumění při těžbě a zpracování lithia v Česku v Ústí nad Labem podepsal ministr průmyslu Jiří Havlíček s managementem australské firmy European Metals Holding.

Jízda po průtahu Libercem je od dnešního dne ještě komplikovanější.

Kvůli opravě mostu na silnici I/35 je uzavřený sjezd do centra města. V ranní špičce doprava v Liberci kolabuje.

Modernizace teplárenské sítě v Liberci

Plánovaná modernizace teplárenské sítě v Liberci za víc než 0,25 miliardy korun je v ohrožení.

Expozice ČT: D

Dětský kanál České televize Déčko tento týden otevírá ve čtyřech Science centrech své expozice - první z nich představí plzeňská Techmánie.

Lesní koupaliště ožije

Začaly opravy lesního koupaliště v Liberci: To by se mělo příští léto, po sedmnácti letech, pro veřejnost znovu otevřít - přestože ještě není úplně jasno o jeho definitivní podobě.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD