ŘSD otvírá na dálnici D3 nový úsek Borek – Úsilné v délce 3,1 km. Úsek v hodnotě přes 700 milionů korun dokončili stavbaři o dva měsíce dříve. Před měsícem se částí Podkrkonoší přehnala větrná bouře. Postižené obce nyní finišují s těžbou kalamitního dřeva a zjišťují rozsah škod.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Otevřen nový úsek D3

K dálnici D3 přibyly další tři kilometry u Českých Budějovic. Úsek mezi Borkem a Úsilným stavbaři dokončili o dva měsíce dříve, než byl původní termín. Práce stály přes 700 milionů korun.

Lesy ČR umožní vypovídat smlouvy na těžbu dřeva

Nízké ceny dřeva likvidují těžařské firmy. Jen za poslední dva měsíce se cena propadla o stovky korun. Lesy České republiky proto dnes oznámily, že mimořádně umožní svým partnerům předčasně ukončit nevýhodné smlouvy se státním podnikem.

Obec bojuje se dřevem

Je to už víc než měsíc, co se částí Podkrkonoší přehnala větrná smršť. Podle upřesněných odhadů zničila v regionu téměř 200 tisíc kubíků dřeva.

Hřebčín v Kladrubech památkou UNESCO?

Ministři zemědělství a kultury dnes podepsali žádost Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem o zápis do seznamu UNESCO.

Radary na D1

V opravovaném úseku dálnice D1 na Vysočině mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou začal zkušební provoz detekčních kamer, které mají hlídat, jestli řidiči dodržují povolenou osmdesátku.

Razící štít Viktorie na povrchu

Ražba nejdelšího železničního tunelu v Čechách se blíží ke konci. Razící štít Viktorie se dnes zčásti pod kopcem Chlum objevil na povrchu. Druhý čtyřkilometrový tubus pak dokončí příští týden v sobotu.

Rekontrukce trati z Karlových Varů do Mariánských Lázní

Za 850 miliónů korun vyměňují koleje, opravují mosty i přejezdy. Vlaky až do listopadu nahradily autobusy.

Železniční nehoda u Obrataně na Pelhřimovsku

Kvůli železniční nehodě a úklidu vysypaného nákladu musela být dnes u obce Obrataň na celé dopoledne uzavřena frekventovaná silnice mezi Táborem a Pelhřimovem. Po deváté hodině tady vjel kamion na přejezdu přímo před projíždějící osobní vlak.

Svatováclavská pouť

Živý vstup Terezy Řezníčkové.

Zavřené obchody

Během zítřejšího svátečního dne budou mít obchody větší než 200 metrů čtverečních zavřeno.

Léta neřešené spory kvůli silnici v Kamenici nad Lipou

V Kamenici nad Lipou přetrvávají spory mezi radnicí a obyvateli v místní části Gabrielka. Lidé se tady zlobí na město, že dlouhodobě odmítá opravit svou vlastní silnici. Mnohaleté stížnosti zatím nepomohly.

Strojírny nepochybily

Poličské strojírny podle policie nespáchaly trestný čin. O výbuchu, ke kterému došlo v areálu firmy v únoru, informovaly správně. Policie proto odložila trestní oznámení hasičů.

Krávy pomáhají s rekultivací území po těžbě

Kolem hnědouhelných lomů Vršany a ČSA se jich dnes pase 50. Dobytek pomáhá těžařům zhruba na 40 hektarech s rekultivací území po těžbě. Do dvou let jich tu ale těžaři chtějí ještě jednou tolik. Stádo si rozmnoží sami. Koupili už i plemenného býka.

Houby rostou na jihu

Na jihu Čech mají houbaři žně. V jiných částech republiky během léta poměrně málo pršelo, a tak houby nerostou.

Zlatá Praha

Začíná dnes večer na Nové scéně Národního divadla a potrvá do soboty.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD