V Jihlavě chybí řidiči trolejbusů a autobusů. Jak město vyřeší tuto situaci, když chce po prázdninách posílit linky MHD? Nedostatek řidičů trápí i České Budějovice, s místními autobusy jezdí i brigádníci; Autistů v Česku přibývá – povinný screening odhalí jen v Pardubicích 70 dětí s podezřením na toto onemocnění ročně. Jaké jsou kapacity zařízení pro děti s autismem?

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Jihlavě chybí řidiči městské hromadné dopravy

Město kvůli tomu odkládá např. i zavedení nových linek do průmyslové zóny. Navíc stávající řidiči jsou kvůli nedostatku kolegů často přetěžováni velkým množstvím přesčasů.

Řidiči v Českých Budějovicích

Taky Dopravní podnik v Českých Budějovicích se dlouhodobě potýká s nedostatkem řidičů: Přestože v posledních měsících přijal několik nových posil, nestačí to.

Host ve studiu: Jiří Kuchynka

Předseda základní odborové organizace ve společnosti BusLine v Jablonci nad Nisou o nedostatku řidičů.

Třičtvrtě miliardy do obalového skla

Továrna na čiré lahve a zavařovací sklenice v Dubí dnes oficiálně spustila provoz moderní technologie. V provozu natáčela kolegyně Renata Myslíková. Vzhledem k hluku se část reportáže točila přes vysílačky.

Likvidace nebezpečného odpadu ve Lhenicích

Ve Lhenicích na Prachaticku je v plném proudu sanace tamního bývalého agrochemického podniku.

Třebíč se díky dostavbě Dukovan možná dočká obchvatu dřív než čekala

Zatímco některá města se neúspěšně snaží i desítky let prosadit výstavbu silničního obchvatu, v Třebíči se možná dočkají výrazného urychlení stavby. Kvůli plánované dostavbě jaderné elektrárny Dukovany totiž začal stát hledat trasu, kudy projedou těžké a

Sníh na Ještědu

Půl milionu korun dá radnice v Liberci za hydrologickou studii Ještědu. Očekává od ní odpověď na to, kde brát vodu na umělé zasněžování svahů v zimě.

O několik měsíců se protáhnou stavební práce na silnici v centru Kopidlna, která je hlavní spojnicí mezi Jičínem a Prahou.

A to kvůli archeologickým nálezům, které jsou rozsáhlejší, než odborníci předpokládali.

Autistických dětí přibývá, speciální školky v Pardubicích mají plno

Povinné screeningové testy batolat na autismus mají první výsledky. Daří se díky nim vytipovat více dětí s postižením než dříve. Ranná péče pak zvyšuje šanci na zařazení dítěte do společnosti. Problém je, že kapacity ve specializovaných zařízeních nestačí

Unikátní historické nádraží v Martinicích bude mít naučnou stezku.

Povede kolem ručně ovládaných návěstidel, semaforů a výhybek. Nádraží v Martinicích hrozila modernizace. Ministerstvo ale rozhodlo, že se jedná o kulturní památku.

10 let digitalizace archivu

Třeboňský archiv si v těchto dnech připomíná 10 let od začátku digitalizace. Každý teď najde potřebné informace z pohodlí domova pomocí webové aplikace. I díky tomu výrazně vzrostl zájem o pátrání po předcích. Umožňují to zdigitalizované matriky, úmrtní k

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD