Střední škola v Chomutově je stále bez nové truhlárny. Škola má již nakoupené stroje, ale zda bude truhlárna v provozu od letošního školního roku není stále jasné. Na dole Vršany u Mostu hnízdí druhy ptáků, které již v ČR téměř nejsou. V důlních dílech ptáci nacházejí dostatečný klid a rozmanité prostředí.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Uzavřené lesy

V jižní části Národního parku Šumava dnes začal platit zákaz vstupu do lesů mimo stezky a cesty. Úplně uzavřeno je také několik cest, mezi nimi i oblíbené turistické trasy. To vše kvůli popadaným nebo nebezpečně vyvráceným stromům, které tu zůstaly po pát

Změny v pražské MHD

Autobusovou dopravu v Praze čekají od září změny. Mimo to, že se zase obnoví linky školních autobusů, které přes prázdniny nejezdily, se taky několik autobusových linek zruší. Většinou je ale nahradí nové, delší linky, které budou jezdit častěji. Trvalé

Odpady do řek

Červencové a srpnové bouřky vyplavily na mnoha místech kanalizace do řek. Desítky let staré technologie jsou nastavené tak, aby při lijácích zahlcené kanalizace vypouštěly odpad do řek a potoků.

V Semilech začala stavba dvou kruhových objezdů.

Město o ně usiluje už půl století. Kvůli stavbě musejí řidiči počítat s částečnými uzavírkami. Do budoucna by ale měl být průjezd městem daleko rychlejší.

V Jihlavě začíná sklizeň konopí

Sběrači budou vrcholy konopných stonků ručně strhávat minimálně celý příští měsíc. Teď tady na nelehkou ruční práci hledají další brigádníky.

Ústecký kraj letos do škol investuje přes 400 mil. Kč

S koncem prázdnin vrcholí i poslední opravy, úpravy a rekonstrukce škol. Na studenty chomutovského gymnázia čeká třeba se začátkem školního roku nová jídelna, žáci učebního oboru tesař truhlář pak měli zase pro změnu začít výuku v jedné z nejmodernějších

Demolice dětské nemocnice

Zhruba rok a půl se teď budou muset děti ze žďárského regionu léčit v provizorních prostorách. V Nemocnici Nové Město na Moravě dnes začali dělníci s demolicí šedesát let starého dětského oddělení. Na jeho místě příští rok vyroste nový pavilon.

Fotograf invaze 1968

Tak jako tisícům jiných Čechů, vpád vojsk Varšavské smlouvy a okupace sovětskou armádou, od níž je to právě 49 let, zasáhla taky do života jihočeského fotografa Járy Novotného.

Včelaření na střechách v Mostě

I takový obor jako včelařství má nové trendy, někdy dokonce podporované evropskými dotacemi. Přímo ve městech je například stále populárnější včelaření na střechách domů.

Výročí mlýna z roku 1767

Janatův mlýn v Buřanech na Semilsku stojí už 250 let. Je národní kulturní památkou; a jeho současný majitel Jiří Krch ho otvírá pro veřejnost.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD