Řidiči mířící z východních Čech na Moravu se musí vypořádat s celou řadou uzavírek. Kvůli dlouhým kolonám se tak cesta protáhne o desítky minut či hodiny. Příčinou jsou opravy dvou úseků tamní silnice. Změny bonity půdy zásadně zasáhly ekonomiku zemědělců na Táborsku. Doposud dostávali kvůli kvalitě půdy dotace jako např. na Šumavě. O to by však mohli přijít.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Bonita půdy -Krušnohorsko

Zemědělci v Karlovarském kraji se obávají nového rozdělení oblastí. Teď, pokud hospodaří v méně příznivých oblastech pro zemědělskou výrobu, dostávají výhodnější dotace.

Bonita půdy - Jihočesko

Dotace pro zemědělce hospodařící na méně úrodné půdě bylo dřívě až 3000 korun na jeden hektar louky. Teď to jsou maximálně dva tisíce, ale pro všechnu zemědělskou půdu.

Uzavírky blokují silnici 1/35 z Hradce Králové do Vysokého Mýta

Souvislé kolony aut a kamionů stojí na objízdných trasách opravované silnice 1/35 mezi Hradcem Králové a Vysokým Mýtem. Řidiči tady musí ještě několik týdnů počítat se zdržením. Nejhorší situace je v obci Stradouň.

Obcí Rančířov se dá projet jen na povolenky

Řidiči ale zákaz porušují.

Ján Tinka, vedoucí odboru dopravy jihlavského magistrátu

Když bude chtít samospráva na obecní silnici zákazovou značku, stačí, když si o ni požádá a vy jí vyhovíte?

Petice proti územnímu plánu v Mostě

Někteří obyvatelé mosteckého Vtelna mají velké výhrady k návrhu nového územního plánu. Petici už podepsalo osmdesát lidí.

Nehoda na D1

A teď jedna aktualita z dálnice D1: v místě zúžení na 49. kilometru ve směru na Brno se srazil autobus, nákladní a osobní vozidlo.

V Plzni dnes večer startuje Sportmánie

Festival, který podporuje sport a zdravý životní styl. Akce navazuje na loňský velmi úspěšný Olympijský park. Letos organizátoři pro návštěvníky připravili jednašedesát stanovišť.

V Libereckém kraji startuje Beach open air festival Mácháč!

Policie kvůli němu uspořádala kontrolní akci. Na několika stanovištích hledala návykové látky.

Město brání taxikáře

Městská policie v Hradci Králové během festivalu Hip Hop Kemp zvlášť intenzívně kontroluje taxikáře. Aby službu neprovozovali řidiči bez potřebných osvědčení.

Zítra začne 20. ročník vojensko-historické akce Cihelna

Letos nese podtitul "Když rozkvetly šeříky" a je věnována bojům na konci války v roce 1945. Na místě je Erik Knajfl.

Vzpomínka na povodně

8. srpna 2002 už se stoupání vody v řekách zastavilo. Ničivá povodeň začala ustupovat. Na některých místech se lidé už mohli vracet domů, začít s úklidem a počítat škody.

Střekov řeší zaplavené domy

Už třikrát byli za poslední měsíc vyplaveni obyvatelé Střekovského nábřeží v Ústí nad Labem. Naposledy minulý týden.

Bouřky

Přívalové deště a bouřky hrozí i dnes v noci. Velmi silné mohou být v Karlovarském a Plzeňském kraji.

Nejstarší parní lokomotiva dojezdila

Nejstarší provozuschopná parní lokomotiva v Česku dojezdila. Porucha odstavila téměř 120 let starou mašinu jindřichohradecké úzkokolejky. Firma chystá její opravu, tak se aby se mohla opět vrátit na koleje. Cena rekonstrukce zatím nelze odhadnout.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD