Nejslabší úrodu jablek za posledních 10 let hlásí pěstitelé na východě Čech. Někde mají úrodu nižší o 30 %, někde dokonce o 50 %. Na vině jsou jarní mrazy a kroupy. Po dvacetiletém zdržení se otevírá úsek dálnice D11 před Hradcem Králové. Zdržení způsobil vleklý spor státu s farmářkou Havránkovou.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Bouřky na západě

Poškozené cesty i silnice, zaplavené sklepy a garáže. Takové jsou následky bouřek, které se v noci na dnešek přehnaly Karlovarskem. Nejhorší situace byla v okolí Aše.

Živý vstup Vlastimila Weinera

Desítky let to byl jen sen řidičů - dojet po dálnici z Prahy až do Hradce Králové. V pondělí se dočkají. Ředitelství silnic a dálnic otevře poslední úsek.

Nové uniformy způsobují pražským strážníkům vyrážky

Pražští strážníci nejsou spokojeni s novými uniformami, které dostali loni na podzim. Trika s límečkem nebo kalhoty jsou podle nich ušité z neprodyšných materiálů, což se ukázalo jako největší problém s nástupem letních měsíců.

Nejslabší úroda za posledních deset let

Tak mluví o letošní sezoně pěstitelé jablek na východě Čech. Ovoce bude až o polovinu méně. A to kvůli kombinaci nepříznivých vlivů počasí, které v průběhu roku sady postihly.

Host ve vysílání

Marian Jurečka /KDU-ČSL/, ministr zemědělství.

Dopravu na D1 dnes ráno zastavil hořící kamion s melouny

Dálnice byla v okolí 36. kilometru nedaleko Ostředku na Benešovsku v obou směrech uzavřená. Řidiči několik hodin čekali v dlouhých kolonách. Při požáru kabiny vybuchly dva hasicí přístroje.

Povodně v Terezíně

Povodně přesně před patnácti lety. Přesunuly se z jihu na sever země. Tam odpoledne kulminovalo Labe. Jeho hladina dosáhla výšky téměř dvanácti metrů.

Fotbalového fanouška zranil člen ostrahy

Policie vyšetřuje člena ostrahy královéhradeckého fotbalového klubu. Zranil fanouška, který skončil v bezvědomí. Navíc členové bezpečnostní agentury neposkytli zraněnému první pomoc.

Živý vstup Lucie Pelanové

Spolek pro ochranu zvířat skončí po víc než pětadvaceti letech v čele plzeňského útulku pro psy a kočky. Město na nového provozovatele vypsalo výběrové řízení. Přihlásily se 3 spolky.

Od neděle 13. srpna přes Žitavu nejezdí žádné vlaky

Důvodem je kompletní rekonstrukce nádraží. Trať mezi Libercem a Varnsdorfem denně využívá asi tisícovka Čechů. Kromě turistů jsou to i cestující, kteří přes Žitavu dojíždějí za prací nebo do školy.

S nedostatkem pracovníků se nepotýkají jenom výrobní firmy

Zaměstnanci se nehrnou ani na úřady nebo třeba do kulturních zařízení.

Víc úředníků pro kraj

To královéhradecké hejtmanství problémy s hledáním úředníků nemá. Naopak. Od září se rozroste o další dvě desítky zaměstnanců. Na starosti budou mít hlavně projekty z evropských dotací.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD