Broumovská diakonie, která pomáhá lidem v nouzi, stojí před krachem. Do problému sociální podnik poslala posilující koruna ale také zvýšení minimální mzdy. Obyvatelé Rašínova nábřeží a Podskalí si stěžují na akce na pražské náplavce. Jsou prý hlučné, na místě se často vyskytují opilci, kteří kvůli nedostatku WC znečišťují okolí.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Tropické teploty v Praze

Česko zažívá zatím nejteplejší den v roce. Teploty vystoupaly nad 35 stupňů. Ochlazení lidé hledali nejen na koupalištích, ale i v centru Prahy. Večer hrozí podle meteorologů silné bouřky.

Tropická vedra na jihu Čech

Víc práce měli kvůli horku také záchranáři. Na jihu Čech vyjížděli téměř sto padesát krát. To je o čtvrtinu víc než v běžném provozu.

Jak teplo zvládají zvířata v cirkuse

Zatím nejteplejší den v roce strávili sloni afričtí na břehu Otavy ve Strakonicích. Jsou z cirkusu Humberto.

Chrudim chce místo nové trati rychlíky

Plánovanou novou trať z Pardubic do Chrudimi se nejspíš nepodaří postavit kvůli odporu měst a obcí na trase. Chrudim navrhuje mnohonásobně levnější alternativu – zrevitalizování stávající trati.

Bývalý šéf kladenských hutí Poldi způsobil ocelárnám škodu

Rozhodl o tom Krajský soud v Praze. Zprostil ho naopak obžaloby, podle které neodváděl peníze na zdravotní pojištění zaměstnanců ani daň ze mzdy nebo poskytoval bezúročné půjčky.

Odstávka vody v Ústí

Deset a půl tisíce domácností a firem v Ústí nad Labem je bez pitné vody. Plánovaná odstávka potrvá do deseti hodin večer.

Do existenčních problémů se dostala Diakonie Broumov

Organizace, která dává práci i jinak obtížně zaměstnavatelným lidem, už musela propouštět a její vedení mluví o největší krizi za čtyřiadvacet let fungování.

Chovatelé ovcí a dalších hospodářských zvířat na Šumavě musí lépe zabezpečit stáda

Především před vlky. Ti zaútočili před několika dny na Knížecích Pláních v jižní části národního parku. Podle vedení rezervace se tu podobný případ nestal minimálně sto let. Majitelům stád teď nabízí k vyzkoušení speciální ohradník.

Vlci v Krušných horách

Vlci se poprvé po dlouhé době objevili vloni také v Krušných horách. I tam už stačili napáchat škody, zejména na ovčích stádech. Jako nejúčinnější ochrana se osvědčili pastevečtí psi.

Problémy pražské náplavky

Četné hudební produkce a deseti tisíce lidí často posilněných alkoholem vadí místním. Proti koncertům na náplavce podepisují petici.

Mládě pumy se našlo

Mládě pumy, které uteklo v pondělí ze zooparku ve Zvoli u Prahy, se dnes ráno objevilo na jedné ze zahrad v sousední vesnici Vrané nad Vltavou. Prolezlo tam dírou v plotě.

Na Vysočině se čeká dobrá úroda brambor

Dobrá úroda a stejná cena jako loni. Tak by to mělo letos i přes sucho a vysoké teploty vypadat s bramborami. Spotřebitelé se mohou navíc těšit také na výbornou kvalitu brambor.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD