V Ústí nad Labem vybral magistrát 28,5 milionů korun za odpad. Zhruba třetina obyvatel města včetně dětí a seniorů však za odpad stále dluží. Na Šumavě přibývá srážek aut se vzácnými druhy zvířat, mj. rysy a losy. Situaci zhoršuje především větší provoz během letní sezóny..

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Základna Kyselov

Už zítra měla začít demolice základny vodních záchranářů v Kyselově u Lipenské přehrady. Záchranáři museli své zázemí v majetku Národního parku Šumava opustit před 2 týdny. Bourání park ale prozatím odkládá.

Méně úrazů, zato víc těch vážnějších a růst počtu pátracích akcí

Tak vypadá letošní letní sezóna z pohledu horské služby.

Živý vstup Martina Donáta

Vepřín v Letech by mohl být převeden na stát.

Ústečané dluží na poplatcích za odpad 142 milionů korun

Magistrát připravuje novou vyhlášku, která poplatky upraví.

Voličům ANO vstup zakázán

Provozovatel restaurace Perníková chaloupka v Rábech nedaleko Pardubic se rozhodl pro velmi neobvyklý bojkot EET a taky voličů hnutí ANO.

Požár zničil část pole

U obce Zhoř na Tachovsku dnes hořelo velké pole. Policie kvůli požáru uzavřela na víc než dvě hodiny silnici vedoucí od dálnice D5. Hasiči se snažili držet oheň na kraji lesa, kam nakonec stejně místy pronikl. Škody odhadují zemědělci na sto tisíc korun.

Předjížděcí pruhy u Benešova

Měně nehod i kolon - výsledek úprav na hlavním tahu z Prahy do Tábora. Mezi Mirošovicemi a Benešovem tam Ředitelství silnic a dálnic vůbec poprvé zavedlo třetí jízdní pruh, který je společný pro oba směry.

Nemocnice Jihlava funguje v částečně omezeném režimu

Za provozu probíhá celková rekonstrukce. Práce jsou nyní zhruba v polovině, což znamená, že nad i pod rekonstruovanými patry se musí normálně léčit. Jak to funguje a jak moc to omezuje provoz nemocnice, zjišťoval Radovan Daněk.

Budoucnost zoo v Ústí nad Labem

Do čela Zoologické zahrady v Ústí nad Labem nastoupil 4. ředitel za poslední 4 roky - Roman Končel a hned po vedení města, které je zřizovatel Zoo, žádá 200 milionů korun - na provoz a nutné investice.

Nebezpečný jez

Vodácká sezona na jihu Čech je v plném proudu. Na Lužnici je ale několik nebezpečných jezů - třeba Pilař. Tam se v minulosti utopilo už několik vodáků.

Povodňový plán Veselí nad Lužnicí

Veselí nad Lužnicí pracuje na digitální podobě protipovodňového plánu. Ta by měla mj. zrychlit případnou pomoc při záplavách.

Uteklo kotě pumy

Ze zooparku ve Zvoli u Prahy ráno uteklo sedmiměsíční mládě pumy. Dostalo se ven ze svého výběhu a zmizelo do nedalekého lesa.

Kvalita vody v některých nádržích se zhoršuje

Kvůli vysokým venkovním teplotám se v některých vodních nádržích zhoršuje kvalita vody.

Knihovna zkontroluje 51 tisíc knih v devíti dnech

Je to ale jen zlomek toho, co má ve svých regálech. Svazků je tu totiž celkem jeden a půl milionu.

Sníh na Černé hoře

Teplota dnes šplhala ke třiceti stupňům, na Černé hoře ale sněžilo. I když místní museli přírodě trochu pomoct. Tamní areál totiž pořídil speciální stroj na výrobu technického sněhu a právě ho testuje. K velké radosti návštěvníků Krkonoš.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD