V Novém Boru se na půl roku uzavře pro pěší i automobily Mírové náměstí. Po rekonstrukci zde vznikne odpočinkové místo s lavičkami a vzrostlými stromy. Jihočeští ovocnáři očekávají nižší úrodu třešní. Ani zbývající úroda však nemá vyhráno. Ovocnářům chybějí brigádníci a o samosběr není zájem.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

V sadech chybějí brigádníci

Jihočeským pěstitelům chybějí pracovní síly na sběr ovoce. Například úrodu třešní nejprve snížily jarní mrazy. Ty dozrálé teď nemá sklidit. Ovocnáři tak dopředu počítají s tím, že část plodů zůstane bez využití na stromech. Může za to nedostatek lidí na p

Firmy na Vysočině řeší nedostatek brigádníků.

Zájem není ani o nenáročné brigády - nedostatek je třeba i plavčíků.

52. ročník karlovarského filmového festivalu o víkendu skončil

Organizátoři si pochvalují návštěvnost. Návštěvníci zase kvalitu filmů. Festival poprvé doprovázela zvýšená bezpečnostní opatření. A obchodníci letos šidili víc než obvykle.

Zrušení nájezdu v Jílovišti

Dálnice D4 spojující Jihočeský a Středočeský kraj by v budoucnu mohla vést až do Prahy. Zatím končí před obcí Jíloviště, kde se mění v rychlostní silnici. Plán se ale nelíbí místním.

Škody po krupobití

Víc než půl miliardy – takové škody podle odhadu pojišťoven způsobilo páteční krupobití českým zemědělcům. Nejpostiženější oblasti jsou ve Východních Čechách. Třeba na některých místech v okolí Hradce Králové a Pardubic zničily kroupy prakticky celou úrod

Odvolání kvůli šikaně

Kvůli šikaně podřízených končí ve funkci ředitelka Muzea východních Čech v Hradci Králové Naďa Machková-Prajzová. Radní ji odvolali.

Policie stíhá dva lidi kvůli pádu střechy sportovní haly

Policie trestně stíhá dva lidi kvůli lednovému pádu střechy sportovní haly v České Třebové. Údajně se jedná o projektanty.

Krádeře v kempech

Policisté na Jičínsku řeší první krádeže v autokempech. Zloději vykradli stany i nezabezpečené karavany.

Zkoušky Libeňského mostu

Další zátěžové zkoušky i uzavírky - odborníci budou znovu prověřovat stav Libeňského mostu. Ten tak čekají po celý týden noční uzavírky.

V Plzni dnes začíná multižánrový festival Živá ulice

První část potrvá až do středy a kromě divadelních souborů se v centru západočeské metropole představí také artisté. V srpnu pak do Plzně přijedou i hudebníci z Německa nebo Francie.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD