Město Jihlava se chce zaměřit na lidi, kteří odkládají odpad tam, kam nemají. Proto město začalo instalovat kamery ke kontejnerovým stáním, kde nejčastěji nelegální odkladiště odpadu vznikají. Pardubický hokejový klub je předlužený. Jde asi o 40 milionů korun. Hledá proto partnera, který mu z dluhů pomůže.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Města a obce na západě Čech bojují s odpadky z Německa

Obce a města na západě Čech bojují s černými skládkami. Řadu z nich zakládají lidé ze sousedního Německa. V okolí jezera Medard na Sokolovsku zase do přírody vyhazují nepotřebné věci z německých hromádek a bleších trhů Češi.

Jihlavě dochází trpělivost s černými skládkami

Především kontejnerová stání se totiž často plní odpadem, který tam nepatří. Například nábytkem nebo vysloužilými elektrospotřebiči. Město proto na problémová místa namířilo kamery.

Posuzování pěstounů

Pěstounských rodin není dost; a třeba ve východních Čechách skoro 30 procent žadatelů o pěstounství od své žádosti odstoupí v průběhu posuzovacího a prověřovacího řízení.

Další problémy s agentruními pracovníky v Plzni

Plzeňská obchodní centra evidují v posledních měsících stále víc krádeží a také případů napadení ostrahy. Nejčastěji jsou pak podle policie na vině cizinci z východních zemí. Plzeňská radnice už proto v těchto místech posílila hlídky strážníků.

Kolik bude stát záchrana pardubického hokeje?

Pardubický hokejový klub stále bojuje o přežití. Město, které je od ledna většinovým vlastníkem, bude muset do stabilizace klubu investovat miliony korun.

Výluka metra C

Zkoušku tolerance a pochopení v tyto dny absolvují ti, kdo cestují pražským metrem na trase C: To totiž mezi stanicemi Florenc a Pražského povstání nejezdí; vyměňují se tam pražce a lidi vozí náhradní autobusy.

V Drahonicích u Lubence dnes otevřeli ženskou věznici

Budova už dřív sloužila jako vězení - pro muže; ale v minulých letech z ní bylo detenční zařízení pro uprchlíky.

Uzavírka centra Pardubic

Část centra Pardubic se ode dneška do neděle uzavřela pro veškerou dopravu. Na frekventovaném Masarykově náměstí ve směru na třídu 17. listopadu probíhají stavební práce.

Oprava Budějovické tepny v Táboře

V Táboře se připravuje důkladná rekonstrukce Budějovické ulice - jedné z hlavních dopravních tepen ve městě. Opravovat by se tam měly inženýrské sítě, kanalizace a samozřejmě silniční povrch - výsledkem by mělo být mj. snížení hluku a prašnosti.

Na kole k Baltu

Na kole až k Baltskému moři se vypravilo 5 chlapců z dětského domova v Krompachu - pod vedením filantropa Tomáše Slavaty.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD