Správa Šumavského národního parku zamítla stavbu lanovky, která měla vést částečně i přes druhou zónu parku. Lanovka měla zlepšit nabídku pro turisty v okolí Železné Rudy. Město Plzeň a Plzeňský kraj připravují změny v dopravě. Mj. se chystají 50% slevy na jízdné pro studenty, matky samoživitelky seniory a válečné veterány.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Změny v pražské MHD

Koupit si jízdenku v mobilní aplikaci nebo nabít Lítačku přes e-shop: To jsou novinky, které mají usnadnit cestování městskou dopravou v Praze.

Novinky v dopravě v Plzni a Plzeňském kraji

Taky novinky, ale jiné, přináší i Městský dopravní podnik v Plzni. Tam jde o pohodlnější ovládání místní Plzeňské karty, seznam věcí zapomenutých ve vozech a vylepšenou on-line aplikaci.

Odchod strážníků v Nymburku

Polovina strážníků městské policie v Nymburku zvažuje podání výpovědi: Vadí jim, že vedení města chce odvolat jejich velitelku Simonu Lazarovou.

Odchod strážníků v Nymburku

Živý vstup z jednání zastupitelů Nymburka o budoucnosti tamní Městské policie

Dnes začala třídenní cesta prezidenta Zemana po Vysočině

Setkáním s obyvateli Třeště na Jihlavsku, otevřením včelařské naučné stezky ve Smrčné a diskusí se zastupiteli Kraje Vysočina zahájil Miloš Zeman návštěvu Vysočiny. V kraji pak zůstane i týden na dovolené.

Sklizeň začíná předčasně

Na jihu Čech startují žně. O týden až dva dřív než je obvyklé. Zemědělci začínají sklízet ozimý ječmen. Kvůli suchu totiž dozrálo obilí dřív. Výnosy v kraji budou průměrné.

Vedení šumavského parku definitivně zamítlo stavbu lanovky v areálu Samoty v Železné Rudě

Dvě stě metrů dráhy mělo vést druhou zónou rezervace a turisty dopravit až na stezku. Město Železná Ruda i investor už měli potřebná povolení i pozemek, který chtěli s národním parkem za část rezervace vyměnit.

Přípravy na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary vrcholí

Desítky brigádníků dokončují výzdobu i stavbu zázemí pro návštěvníky a festivalové hosty. Největší filmová přehlídka v Česku začíná už v pátek.

Elektřina v trakčním vedení nad vagóny umí zabíjet a vážně popálit

S příchodem léta a prázdnin se tradičně zvyšuje také riziko úmrtí nebo vážných úrazů na železničních vagónech. Elektřina v trakčním vedení je totiž velmi nebezpečná. Upozornila na to i preventivní akce v Havlíčkově Brodě.

Elektrický proud z troleje zranil včera dvacetiletou dívkyu na nádraží v Citicích Sokolovsku

Elektrický proud dívku popálil na 70% těla a v nemocnici nyní bojuje o život. Na stejném místě na citickém nádraží zasahovali hasiči i loni v dubnu, kdy elektrický proud z troleje vážně zranil dvě školačky.

Od hradu Grabštejn musela zmizet křížová cesta.

Odstranění čtrnácti pískovcových reliéfů nařídil krajský úřad. Před dvěma lety sochy podél stezky vedoucí k hradu nechal umístit operní pěvec Luděk Vele. Sochy tady byly bez povolení.

Unikátní nález soch

Unikátní nález vydal kostel Nanebevzetí Panny Marie v Jindřichově Hradci. Během úklidu farníci uvnitř hlavního oltáře objevili 3 sochy. Více jak sto let o nich přitom nikdo nevěděl. Podle památkářů by dřevěné vyřezávané plastiky mohly pocházet z období po

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD