Kraj Vysočina se dočká kamenného hospicu. Vzniknout by měl v Havlíčkově Brodu na pozemku mezi nemocnicí a psychiatrickou léčebnou. Kvůli suchu hrozí na Šumavě požáry. Strážci NP Šumava proto hlídkují v lesích, především tam, kde jsou suché stromy.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Vysočina už má vytipovaný pozemek pro stavbu hospice

Jihlavští zastupitelé jeho stavbu zamítli. Spolek pro lůžkový hospic uspěl v Havlíčkově Brodě.

Hospic v Českých Budějovicích?

O druhý kamenný hospic v kraji pak usilují zastánci na jihu Čech. Vedle prachatického zařízení by rádi vybudovali stejnou službu také přímo v Českých Budějovicích. Na podporu projektu získali i přes 9 tisíc podpisů z řad veřejnosti.

Host ve studiu

Ředitel prachatického hospice a zároveň šéf Asociace poskytovatelů paliativní péče Robert Huneš.

Stát podpoří Rychnovsko

Dotace na rozvoj infrastruktury kolem automobilky Škoda v Kvasinách na Rychnovsku se zvýší ze 3 na 6 miliard korun.

Celé Česko trápí sucho

Hydrometeorologický ústav už vydal varování před rizikem požárů. Suché lesy na Šumavě teď kontrolují strážci národního parku. Kvůli nedostatečným srážkám klesá i hladina v řekách. Na jihu Šumavy proto hrozí zákaz splouvání.

Farmáři v Krušných horách počítají první ztráty kvůli suchu

Tráva je příliš řídká a nenarostla do potřebné výšky. Stroje tak posečou jen polovinu obvyklého množství.

Místo výuky protestní pochod

Studentům obchodní akademie v Rakovníku se nelíbí kroky současného vedení školy a požadují odvolání ředitelky. Ráno se proto sešli na demonstraci, která byla větší, než se čekalo.

Pardubice chtějí odhlučnit dům určený k demolici

Pardubická radnice se chystá investovat do protihlukových opatření v bytovém domě, který má být ještě letos zdemolován. Město se tak chce vyhnout riziku, že přijde o švýcarské dotace na stavbu přednádraží.

Revitalizace Třešňovky

Praha dokončila obnovu sadu Třešňovka v Hrdlořezích. Z desetihektarové plochy město odvezlo přes 100 tun odpadu, vysadilo nové stromy a zrekonstruovalo cesty. Místní se přesto bojí, že v budoucnu o zeleň částečně přijdou.

Pokuta pro doly

30 milionů korun - tolik mají zaplatit Severočeské doly jako pokutu. Tu jim vyměřil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Sezemice pod náporem kamionů

Oprava páteřní silnice 1/35 zkomplikovala život lidem v Sezemicích na Pardubicku. Dramaticky narostla doprava ve městě.

Opravy silnic v Praze

Taky hlavní město čekají o prázdninách desítky oprav. Řidiči budou muset počítat s omezením například ve Wilsonově ulici nebo u Barrandovského mostu.

Cvičíme se zvířaty

V Květušíně na Českokrumlovsku nacvičovali veterináři postup, který mají dodržovat při nákazách hospodářských zvířat.

Mrtvý los

Dalšího losa srazilo auto na silnici na jihu Čech. Stalo se to přibližně 1,5 kilometru za obcí Studánky směrem k hranici s Rakouskem.

Dvojice policistů z Mimoně zachránila s pomocí defibrilátoru život školačce z Českolipska

Té se ve spánku zastavilo srdce, upadla do bezvědomí, nedýchala. V celém Libereckém kraji mají policisté k dispozici deset takových přístrojů. Dvanáctiletá Tereza je vůbec první dětský zachráněný pacient v celé republice.

Nové cyklobusy

Až osm speciálních cyklobusů denně bude o prázdninách převážet turisty v oblasti lipenské přehrady. Nové linky zájemce dopraví do vybraných míst ve vyšších polohách.

Socha Boženy Němcové

V Polné na Jihlavsku dnes odhalili pomník Boženy Němcové. Vznik asi půlmetrové plastiky přitom předcházela ve městě bouřlivá debata zastupitelů.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD