Pardubice a Chrudim by měla spojit nová železniční trať. Obyvatelé obce Ostřešany jsou proti. Trať má totiž vést kousek od obytných domů. Kvůli přívalu pokut musela Vlašim zřídit nové speciální pracoviště. Úřad pokutuje řidiče za zúžený úsek D1, kde řidiči překračují povolenou rychlost.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Jihočeští zastupitelé řešili audit

Jihočeští zastupitelé celé dopoledne řešili analýzu, která prokazuje, že nedošlo k vyvádění peněz z Jihočeských nemocnic. Audit zadal jejich tehdejší šéf Martin Bláha.

Prezident Miloš Zeman ukončil třídenní cestu po Libereckém kraji

Poslední den strávil na Českolipsku, kde se setkal s obyvateli Doks.

Dálnice D1 se proměnila ve velké staveniště

Dělníci najednou opravují celou třetinu trasy, která se má modernizovat. V létě se pokusí zahájit práce na dalších dvou, které teď brzdí administrativní problémy.

Vlašim zavalily pokuty

Ministr dopravy a šéf Ředitelství silnic a dálnic dnes kontrolovali mimo jiné i rozestavěný úsek mezi Psáři a Souticemi. Právě tam je nově nainstalované úsekové měření.

Likvidace požáru pneumatik

U Ostředku na Benešovsku, poblíž dálnice, i dnes celý den likvidovali hasiči požár ve skladu pneumatik. A už znají příčinu: mechanická závada pásového dopravníku.

Ostřešany bojují proti nové trati z Pardubic do Chrudimi

Přípravy k vybudování nové trati vrcholí, postavená by měla být za tři až pět let. Lidem z Ostřešan ale vadí, že má železnice vézt na několikametrovém náspu.

Strojírna Legios

Fiktivní obchody se součástkami na opravu vlaků se dostanou před soud. Vrchní státní zastupitelství podalo obžalobu.

Hlavní město chce ovládnout distribuci vody v metropoli

A to koupí Pražských vodovodů a kanalizací. Jediným majitelem by se Praha ale mohla stát nejdříve v roce 2028.

Živý vstup Barbory Měkotové

V sobotu uplyne 300 let od narození Marie Terezie - jediné ženy, která vládla na českém trůnu. Na počest této panovnice zahájí Pražský hrad letní sezonu právě v tento den. Speciální výstavu připravil i zámek Konopiště.

Plzeňská karta se rozšiřuje i do Mariánských Lázní

Po Karlových Varech začínají stejný systém využívat i v Mariánských Lázních. Cestující teď mohou na jednu kartu jezdit hromadnou dopravou ve všech třech městech.

Říčany bez kamionů

Mezi úseky, kterých se to bude týkat, je i silnice 101, která slouží jako přivaděč k dálnici D1 z Říčan a okolí. Zákaz vjezdu by měl začít platit do konce června - v momentě, kdy město umístí všechny potřebné značky.

Živý vstup Petra Obrovského

Organizátoři včerejší demonstrace proti prezidentu Miloši Zemanovi a ministrovi financí Andreji Babišovi svolali do centra Prahy další akci - tentokrát na Hradčanské náměstí.

Zahrádkářské kolonie v Třebíči budou mít ode dneška oficiální názvy

Lidé tak mohou požádat o možnost trvalého pobytu přímo na zahradě.

Strážníci zachraňují životy

Hradečtí strážníci pomáhají záchranářům. Nově vyjíždějí na žádost záchranné služby k lidem postiženým náhlou zástavou oběhu. Často totiž můžou být u pacientů v nouzi rychleji než sanitka.

Za ubití plameňáka žádný trest

Trojice chlapců, kteří letos v březnu ubili v jihlavské zoo samce plameňáka, trest nedostane. Policie vyšetřování ukončila kvůli jejich nízkému věku.

Novinky předškolního vzdělávání v Jihlavě

Školka už bude povinná a také do ní mohou chodit batolata. Právě teď - v prvních 14ti dnech května - na mnoha místech probíhají zápisy do mateřských škol. Radovan Daněk zjišťoval, jaká je situace u zápisů v Jihlavě.

Na české území se vracejí vlci – šelmy, které tady byly vyhubeny koncem devatenáctého století

Přibývá oblastí, kde byli pozorováni jak starší jedinci, tak mladá vlčata.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD