Japonský pivovar Asahi dnes převzal Plzeňský prazdroj. Převzetí schválila Evropská komise. Pokračuje soud s 23 libereckými zastupiteli. Ti jsou obžalováni z porušování povinnosti při správě cizího majetku. Zastupitelé v roce 2007 schválili nevýhodný prodej dvou městských pozemků, čímž městu způsobili škodu 2,5 milionu korun.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Národním parkům chybí peníze na provoz

Šumava kvůli tomu začíná šetřit. Turisté budou muset už v létě počítat se zdražením některých služeb. A část projektů se omezí. Park se dlouhodobě potýká s nižšími výnosy z vytěženého dřeva.

Na východě Čech, v Krkonošském národním parku, se větší změny spojené s financováním nechystají

Přestože tady vloni od zřizovatele, ministerstva životního prostředí, dostali druhý nejmenší příspěvek od roku 2009 – celkově příjmy národního parku vzrostly.

Ovlivňovali zakázku

Bývalý vedoucí odboru investic KÚ Královéhradeckého kraje a bývalý externí poradce hejtmana měli podle Policie ovlivňovat tendr na nemocnici v Náchodě.

Jednu miliardu korun přesáhly pokuty za chyby v evropských projektech na severozápadě Čech

Dotační úřad nejčastěji trestá za porušení zákona při výběrových řízeních. Jenomže starostové se brání, že výklad zákona se během let měnil. Města jsou tak prý pokutována za věci, které se před lety považovaly za běžné.

Ochranná pásma ptačí chřipky na jihu Čech skončila

Veterináři na jihu Čech dnes zrušili poslední ochranné pásmo související s ptačí chřipkou - a to v Dačicích. V kraji tak skončil režim zpřísněných opatření. Kvůli nákaze museli v regionu utratit 45 tisíc kusů drůbeže a zničit 60 tisíc vajec.

I na farmách firmy Zephyr nedaleko Chebu dnes končí mimořádná veterinární opatření

Koncem února veterináři na Chebsku zlikvidovali kvůli ptačí chřipce přes 35 000 kusů drůbeže. Škody a náklady na desinfekci přesáhnou 5 milionů korun.

Jihočeská opozice chce mimořádné jednání kvůli odměnám Martina Bláhy

Prostřednictvím odměn pobírá přes 7 milionů korun ročně.

Zprošťující rozsudek dnes zazněl v kauze třiadvaceti libereckých zastupitelů

Žaloba je vinila z nevýhodného prodeje dvou pozemků. Městskou kasu měli připravit o dva a půl milionu korun. Mezi obžalovanými byl i tehdejší primátor Jiří Kittner.

Vysokorychlostní tratě se začnou stavět už za osm let

Vysokorychlostní tratě by se mohly v začít stavět za osm let. Spojí Českou republiku s Německem.

Využíval majetek městské části a nezaplatil za to

Podle vedení Prahy 7 tak jednal bývalý místostarosta Josef Neuberg. Ten ale tvrdí, že měl k užívání altánu oprávnění, a proto tam uspořádal narozeninovou oslavu.

Trest za vraždu

Patnáct let vězení za vraždu bezdomovce.

Zájemci o Ještěd

Zájemci o pronájem městského lyžařského areálu na Ještědu budou mít dva měsíce na podání nabídky. Do týdne město zveřejní výzvu.

Hasiči a policisté včetně pyrotechniků od včerejšího večera zasahují na sídlišti v libereckých Pavlovicích

Na místo vyjeli na základě oznámení, že jeden z nájemníků v přízemním bytě panelového domu nejspíš přechovává nebezpečné předměty.

Japonská skupina Asahi dnes převzala Plzeňský Prazdroj

Pracovat začne v pondělí. S transakcí ale nesouhlasí plzeňští právovárečníci.

Emil Boček v Hradci

Gymnázium v Jindřichově Hradci dnes navštívil brigádní generál a bývalý pilot britského Královského letectva Emil Boček.

Půlmaraton v Praze

V Praze se v sobotu koná Půlmaraton - největší běžecký závod v České republice. Vydá se na něj 11 a půl tisíce běžců z 57 zemí světa. V historickém centru i v Praze 5, 7 a 8 je ale třeba počítat s omezením dopravy.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD