Začala sanace skály, která ohrožovala obyvatele a turisty v chatové oblasti Plav na Českobudějovicku. Práce potrvají asi dva měsíce a podílejí se na nich specialisté včetně horolezců. Archeologové otevřou kryptu pod jedním z největších kostelů na Sokolovsku. Kryptu naposled prozkoumali němečtí archeologové v roce 1930.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Strach zvednout ruku a hlasovat – obce a kraje stále častěji řeší, že zastupitelé kvůli obavám z trestního oznámení odmítnou hlasovat.

Nedávno třeba v Ústeckém kraji. Začíná tak být běžné, že města svá vedení pojistí kvůli případným škodám, které by jejich rozhodnutí způsobilo.

Oprava silnice mezi Uhříněvsí a Říčany

Řidiče, kteří do Prahy přijíždějí z jihovýchodu, může odteď až do konce roku zdržet kompletní rekonstrukce hlavní spojnice mezi Uhříněvsí a Říčany.

Povodí Vltavy začalo sanovat zvětralou skálu v Plavu

Zvětralý skalní masiv ohrožoval kolemjdoucí. Povodí Vltavy začalo se sanací skály v Plavu na Českobudějovicku. Kameny z ní začaly padat loni. Geologický průzkum ukázal, že sanace je nezbytná.

Střet zájmů v zastupitelských funkcích?

Dva zákony, dva právnické pohledy na to, zda je možné vykonávat funkci krajského zastupitele spolu s vysokou funkcí ve státní správě. Ministerstvo vnitra rozhodlo v případě Kláry Dostálové o kolizi činností na základě volebního zákona.

Oprava mostu generála Pattona

V Plzni začala oprava největšího mostu ve městě - mostu generála Pattona, který spojuje centrum s nejlidnatějšími sídlišti a procházím jím i hlavní silniční tah ve směru na město Most a Karlovy Vary.

Děčín bezbariérový

Děčín se snaží být co nejvíc přístupný vozíčkářům a lidem s horší hybností. Veškeré úpravy v institucích vlastněných městem provádí po konzultaci právě s vozíčkáři.

Podíl na stavbě neutronového centra

Na stavbě neutronového centra ve švédském Lundu se bude podílet i milevská strojírenská firma ZVVZ. Bezmála za 127 milionů korun do něj dodá kompletní vzduchotechniku.

U Měšína na Jihlavsku je ode dneška uzavřený most nad dálnicí D1

Navíc už v noci ze soboty na neděli by měl být kvůli bourání mostu svedený veškerý provoz z dálnice na objízdnou trasu přes Jihlavu, kde se dají čekat dopravní problémy.

Otevření krypty u kostela sv. Vavřince

Po zhruba devadesáti letech dnes badatelé znovu začali prozkoumávat stovky let starou kryptu pod jedním z největších kostelů v Karlovarském kraji - v Chodově u Sokolova.

Archeologové v České Lípě při záchranném průzkumu narazili na pozůstatky hrnčířské dílny.

Keramika se v místě vyráběla už od třináctého století. Současné nálezy jsou sice o něco mladší, přesto mají pro dokreslení historie keramické výroby veliký význam.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD