Otevření domova pro seniory se zvláštní péčí v Nepomuku se odkládá. Dosavadní provozovatel totiž odstoupil od smlouvy a hledá se nový. Pec pod Sněžkou chystá výstavbu parkovacích domů za 400 milionů korun. Díky tomu vznikne 800 nových parkovacích míst.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Krkonošská Pec pod Sněžkou chce do šesti let zdvojnásobit počet parkovacích míst.

Město připravuje hned několik investic za zhruba půl miliardy korun. Parkovací domy i nadzemní parkoviště.

Oblíbená místa Jizerských hor jsou přetížená, lidé často nemají kde parkovat

Starostové proto chtějí turisty lákat nejen do Bedřichova a posílit autobusovou dopravu

Interna Sedlčany

Sedlčanská nemocnice musí obnovit provoz interny. Dnes se na tom shodli zástupci Středočeského kraje a města Sedlčany.

Měření smogu v Plzni

Po víc než dvaceti letech získají meteorologové v Plzni nové měřicí přístroje. Ty současné jsou zastaralé a některé i špatně měří. Na případnou opravu už není možné ani sehnat součástky.

Obyvatelé Teplic si stěžují, že se magistrát nestará u budovy, které město hyzdí. Radnice se ale brání. Ruiny nejsou v majetku města. Stejný problém řeší i sousední Ústí nad Labem. Města se proto snaží majitele budov různými způsoby donutit k opravě a údr

Nejdiskutovanější budovou v Teplicích je nádraží. To společně s Děčínským patří historicky k nejvýznamnějším v kraji. Stavba je však ve velmi špatném stavu a navíc nikdy nepatřila do majetku města ale Českým drahám. Nově teď spadá pod Správu železniční do

Odložení otevření domova pro seniory

Otevření domova pro seniory se zvláštní péčí v Nepomuku na Plzeňsku se odkládá a hledá se nový provozovatel. Kvůli stárnutí populace přitom roste počet lidí, kteří podobnou péči potřebují.

Boj proti falšování dokladů

V tuzemsku přibývá případů kdy, policisté chytí cizince s padělanými doklady. Podobné zkušenosti hlásí i němečtí celníci u hranic s Českem. Na nelegální obchod s padělanými doklady se proto zaměřují speciálně vycvičené týmy s moderní technikou.

Pochybnosti o projektu metra D

V úseku mezi Pankrácí a Písnicí by se první cestující měli svézt už v roce 2023. Projekt ale podle kritiků není dobře připravený a někteří nechápou ani záměr magistrátu razit tunel a až postupně dobudovávat stanice.

Mamocentrum vyzývá k prohlídkám

Na bezplatné vyšetření prsu chodí stále méně žen, než kolik jich má na službu nárok. Například na jihu Čech jich mamograf preventivně navštíví jen 6 z 10. Lékaři proto vyzývají další ženy, aby se nebály a přišly do specializovaných mamocenter. Včasné odha

Kreslíř, humorista a bývalý sáňkař Petr Urban oživí svými obrázky historii Liberecka.

Připravuje komiksovou příručku určenou především dětem, které má pobavit i poučit. Za nápadem stojí společnost Archa 13 podporující záchranu památek v Libereckém kraji.

Královéhradeckou sportovní legendou se stal Jaroslav Kadlec

87 letý úspěšný běžec, závodník v duatlonu a veslař skončil loni třetí na mistrovství světa ve veslování na trenažérech v USA a první na mistrovství Evropy v Maďarsku.

Plochá dráha na ledu

Na jih Čech se vrací závody na ledové ploché dráze. V autokempu Karvánky u Soběslavi zakončí seriál mezinárodního mistrovství republiky družstev.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD