Příští týden má začít rekonstrukce Pražského orloje. V první fázi se bude opravovat ochoz, který turisté využívají jako vyhlídku. Památka bude uzavřena na půl roku. V Podkrkonoší přibývá vesnic, které nemají prodejnu základních potravin. Jakmile se v nejbližším městě otevře supermarket, místní provozovatel ztrácí tržby a zavírá.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Soud s českým islamistou

První Čech, který se chtěl připojit k takzvanému Islámskému státu, dnes vypovídal u Krajského soudu v Plzni. Turečtí policisté ho zadrželi loni v únoru na letišti v Istanbulu, odkud se chystal odletět vnitrostátní linkou na syrské hranice.

Vesnice bez obchodů

Vesnicím v podhůří Krkonoš chybějí prodejny potravin. Malí provozovatelé je zavírají téměř současně s tím, když se v nejbližším městě otevře supermarket.

Obec Tis u Blatna hodnotí první tři měsíce soužití s uprchlíky

Do jejího katastru totiž spadá detenční zařízení Balková - v Česku celkem fungují tři. A je v nich místo pro bezmála tisíc běženců, většina míst ale zůstává prázdná. Aktuálně v nich bydlí asi sedmdesátka cizinců, z toho polovina právě v Balkové.

Bojiště zůstane městu

Festivalový areál na trutnovském Bojišti, kde se koná například známý Open Air, bude provozovat samo město. Dosavadnímu nájemci totiž skončila smlouva a nového radnice hledá marně. O zanedbaný amfiteátr není zájem.

Pardubický kraj nemá peníze na vyšší platy v sociálních službách

Nařízení vlády zvýšit platy pracovníků v sociálních službách nelze splnit. Tvrdí to vedení Pardubického kraje. Přestože mzdy mají být vyšší o 4 procenta, stát peníze kraji nepřidal.

Anketa o náměstí v Jindřichově Hradci

Jindřichův Hradec hledá novou podobu svého ústředního historického náměstí. Město zapojilo také veřejnost, ta mohla do dnešního dne pomocí ankety vybírat z několika návrhů na úpravu celého prostoru. Odborníci ale takový přístup radnice kritizují. Konečnou

Žaloba za kritiku

Omluvu a půlmilionové odškodné žádá developerská firma po trutnovském zastupiteli, který kritizoval její praktiky. Petr Sobotka upozornil na to, že společnost získala z městského rozpočtu nezvykle vysokou podporu, navíc v rozporu s pravidly radnice. Teď m

Návštěvnost Plzně

Cestovní ruch v České republice je na vzestupu. Překvapivě to platí i pro Plzeňský kraj, kde návštěvnost stoupla o 2 procenta. Po roce 2015, kdy se Plzeň stala Evropským hlavním městem kultury, se totiž očekával opačný trend.

Roboshop 2017

V Mostě probíhá týden programování a mechaniky. Vědci z katedry informatiky chtějí dětem z posledních ročníků základních škol ukázat, že počítače mohou ovládat vedle virtuálního i svět skutečný.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD