Kvůli ohnisku ptačí chřipky stěhují ptáky v lliberecké ZOO na zimoviště. Přemístit musejí kachny, labutě a další ptáky. Opatření může ohrozit současnou sezónu hnízdění. Ve východních Čechách vrcholí epidemie chřipky. Zavřena jsou některá oddělení nemocnic či domovy důchodců. Podle zdravotníků zastaví epidemii až jarní prázdniny, které zde začínají příští týden.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Problémy s cizinci

Zahraničních dělníků do západočeské metropole přišlo za prací už víc 16 tisíc. Kriminalita na území města se od té doby zvýšila o polovinu.

Přestupky v zóně Kvasiny

Až é 419 procent vzrostl meziročně počet přestupků v průmyslové zóně Solnice-Kvasiny.

Chřipková epidemie na Pardubicku

Momentálně tam je kolem 1500 evidovaných nemocných, s chřipkou a různými respiračními infekcemi, v přepočtu na 100 000 obyvatel.

Obnovení těžby uranu si starostové z Vysočiny nepřejí.

Starostové dotčených obcí proto dnes odjeli do Prahy na veřejné projednávání dokumentu. S navrhovanou surovinovou politikou totiž zásadně nesouhlasí.

Některé realitní kanceláře se stávají terčem podvodů.

Jejich jmény jsou na internetu zdánlivě velmi výhodně nabízeny byty k pronájmu, a když zájemce začne komunikovat, podvodník ho vyzve k zaplacení zálohy.

Nová ohniska ptačí chřipky

Během víkendu bylo v Česku potvrzeno 5 nových ohnisek nákazy ptačí chřipkou. Ve všech případech šlo o soukromé malochovy. Dnes veterináři potvrdily další ohnisko, tentokrát v komerčním chovu kachen v Blatné na Strakonicku. Od začátku letošního roku tak by

Český Krumlov nemá dost peněz

Český Krumlov - město zapsané v seznamu památek UNESCO, navíc jedno z nejnavštěvovanějších v zemi. Přesto nemá dost peněz - hlavně na nutné opravy.

Dobrovolníci pomáhají lyžařům na západě Čech

Doplňují tak záchranáře v místech, kde chybí horská služba. Patří k mezinárodní organizaci Royal Rangers. V Českém a Slavkovském lese už mají tři stanoviště.

Divadla v Liberci, německé Žitavě a polské Jelení Hoře chtějí spolupracovat

Hostováním, výměnou představení a také novou divadelní hrou

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD