Českobudějovičtí žáci se připravují na útok ve škole. Žáci jihočeských škol procházejí speciálním kurzem, mj. za účasti odborníků na sebeobranu. Přímo v areálu věznice v Horním Slavkově začali vězni montovat obytné domy. Jde o jednu z největších zakázek v historii této přísně střežené věznice.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Ledovka dnes způsobila kalamitu v celém Plzeňském kraji

Jen dopoledne tady havarovalo sedmdesát aut včetně dvou autobusů. V příkopech skončilo i několik aut silničářů. Na mnoha místech se tvořily kolony. Solení silnic pomáhalo jen na chvíli. Déšť totiž začal znovu namrzat.

Kolony na D8

Dopravní nehody zastavily provoz na D8. Sjízdnost komplikoval led a mlha. Tisíce lidí uvízle v kolonách na české i německé straně.

Ledovka na chodnících komplikovala den chodcům

Problémy dnes měli i chodci - třeba v Českých Budějovicích. Město se při kalamitách přednostně stará o prioritní trasy vedoucí ke školám, k nemocnicím nebo nádraží. V okrajových částech nebo na sídlištích měli lidé potíže ještě před polednem.

Bruslení v přírodě začíná být nebezpečné.

Přestože mrzne, na rybnících se výrazně tenčí vrstva ledu. Rozpouští se kvůli čerstvě napadanému sněhu. Počasí je zatím stále vhodné pro potápěče. Ti zažívají unikátní zimu. Zamrzla i hluboká jezera.

Pamlsková vyhláška

Už měsíc se na základních školách neprodávají bagety, sladkosti nebo energetické nápoje.

Dřevostavba státních Lesů

Nové generální ředitelství ze dřeva za 470 miliónů korun chystá státní podnik Lesy ČR. Studii už vybral.

Kolik peněz utrácí Královéhradecký kraj a na jaké účty posílá peníze?

To teď každý zájemce jednoduše zjistí na internetu.

Smog

Pět krajů, včetně Prahy, hlásí kvůli zhoršeným rozptylovým podmínkám smogovou situaci.

Vzduch kolem Blanky

A jak konkrétně znečišťuje vzduch třeba tunelový komplex Blanka v Praze - to budou až do konce února měřit mobilní stanice nainstalované v jeho okolí.

Tragický požár v Praze

Jeden člověk zemřel při požáru bytu v ulici V Domově v Praze 3. Z budovy museli hasiči krátce po půlnoci evakuovat 37 lidí.

Příprava na útok ve škole

Jihočeští školáci se připravují na možný útok ozbrojence. Školy si objednávají speciální kurzy expertů na bezpečnost, školit studenty i kantory si ale dali za cíl i policisté a zdravotníci.

Kauza Ateliér zpět u soudu

Jde o rozsáhlý případ výroby a distribuce dětské pornografie v Červeném Kostelci na Náchodsku.

Krizová lůžka pro bezdomovce díky mrazům

Sehnali je strážníci Městské policie.

Čtyřspřeží a historické saně

Sedm let trvalo čekání pracovníků Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem na to, až budou moci znovu vyjet s historickými saněmi.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD