Klatovy chystají rekonstrukci zimního stadionu za 30 milionů korun. Půjde především o rekonstrukci chladicího systému, který je ze 70. let. Ministerstvo kultury odmítlo přiznat komplexu budov bývalého Transgasu na Vinohradské třídě status kulturní památky. Společnost HB Reavis tak může budovy srovnat se zemí. Na místě vyroste nový administrativní komplex.

Obsah dílu

Kalamita na východě Čech

Vítr, sníh a ledovka komplikovaly dopravu na východě Čech. U Ostroměře vykolejil vlak.

Sníh komplikoval dopravu také ve Středočeském kraji

Živě se z terénu přihlásil kolega Pavel Pavlas.

Vítra a závěje komplikovali dopravu také ve Středočeském kraji

Nejhorší situace byla na Kolínsku, Benešovsku a Příbramsku. Desítky aut skončily v příkopech, nebo zustaly stát v závějích.

Problémy v dopravě na Vysočině

obtížně sjízdné byly téměř všechny hlavní silnice

Omezení na novém úseku dálnice D8 potrvají zřejmě až do jara.

Doporučila to expertní skupina. Řidiči nesmí na jednu polovinu Prackovické estakády, protože pod mostem se začal pohybovat svah.

Nové byty bez proudu

Téměř deset týdnů od podání žádosti o elektroměr zůstali majitelé nových bytů v Přelouči bez proudu.

Úložiště jaderného odpadu

V šesti lokalitách na Horažďovicku, vytipovaných pro úložiště jaderného odpadu v Česku, skončily k poslednímu prosinci průzkumné geologické práce. Teď se čeká na další rozhodnutí ministerstva životního prostředí.

Město Jihlava hledá dodavatele plynu a elektřiny pro zimní stadion

Ukončení činnosti jednoho z dodavatelů energií se výrazně dotýká také města Jihlavy a jeho hokejového celku Dukla Jihlava. Společnost, která byla generálním partnerem klubu, se dostala do finančních problémů a končí.

Strakonický soud pokračuje v jednání s tzv. sázkařskou mafií

Strakonický soud dnes zahájil líčení s fotbalistou Davidem Jablonským. Obžalován je z toho, že se spolupodílel na ovlivňování výsledků fotbalových zápasů v roce 2012. Měl zprostředkovávat kontakty na hráče z české ligy.

Rozvoj firem

Zatímco velké firmy se na jihu Čech rozšiřují o nové haly, malých podniků vzniká stále málo. Třeba v roce 2015 jen 3 procenta z celorepublikového počtu. Podle hospodářské komory se ale situace zlepšuje. Začínajícím společnostem pomáhají výhodné půjčky od

Budovy Transgasu

Komplex budov, postavených ve stylu brutalismu na Vinohradské třídě v Praze, nahradí moderní administrativní centrum. Demolici stávajících staveb už nic nebrání. Ministerstvo kultury totiž zamítlo návrh Klubu za starou Prahu prohlásit budovy kulturní pamá

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD